Le padel na pewno nieobecny na Igrzyskach Olimpijskich 2028

Zgodnie z informacjami, które udało nam się uzyskać, padel będzie nieobecny na Igrzyskach Olimpijskich 2028 w Los Angeles, z wyjątkiem cudu.

Według naszych kolegów na stronie Wewnątrz gier, dziewięć międzynarodowych federacji zostało zaproszonych do zaprezentowania sportu z zamiarem startu (lub powrotu) na Igrzyska Olimpijskie w 2028 roku. Chodzi o dyscypliny: baseball/softball, breakdance, krykiet, futbol flagowy, karate, kickboxing , lacrosse, sporty motorowe (prawdopodobnie gokarty) i squash.

Jak widzisz, padel nie ma na liście...

Czy cała nadzieja jest stracona? Być może nie, rzeczywiście, kiedy idzie się do Oficjalna strona Igrzysk Olimpijskich 2028dowiadujemy się, że MKOl rozważy każdą propozycję nowego sportu od organizatorów w 2024 roku. Czy jest szansa, że ​​komisja LA28 chce zobaczyć jakieś padel w jego grach? Mało prawdopodobne, ponieważ sport nie jest jeszcze bardzo rozwinięty w Stanach Zjednoczonych, ale za dwa lata wiele może się wydarzyć…

Wreszcie nie ma wielkiego rozczarowania, jeśli padel nie ma w Los Angeles, ponieważ jak powiedzieliśmy wcześniej, mając te informacje, i tak wydawało się mało prawdopodobne, aby był obecny na igrzyskach olimpijskich przed 2032 rokiem. ostatnie postępy z drugiej strony pozwól nam być coraz bardziej pewnymi siebie przez 10 lat!

Publié par
Xan Tafernaberry