Podstawowa taktyka padel

Joffreya Gilanta, specjalista ds. sprzętu w Esprit Padel Sklep, dzisiaj wymienia wszystkie podstawowe taktyki padel, do używania bez umiaru, niezależnie od Twojego poziomu!

Pierwszy krok: cierpliwość

Au padelprędkości nie należy mylić z pośpiechem. Zamiast chcieć mocno uderzać i podejmować ryzyko, poświęć trochę czasu na budowanie swojej pozycji, odbijając piłkę kilka razy na korcie. Im dłużej twoi rywale będą musieli wstrzymywać wymianę, tym bardziej będą zmuszeni do popełniania błędów. Aby to zrobić, nie wahaj się zagrać na przeciwniku po przekątnej aby uniknąć bezpośredniego dotknięcia ściany.

Etap drugi: gra sieciowa

Po odbyciu służby dołączasz do swojego partnera do sieci. Istotna kwestia, o której należy pamiętać, ponieważ padel zaletą jest to, że możesz być zainstalowany w locie, ponieważ jesteś w ofensywnej pozycji, a to twoi przeciwnicy są pod presją. Aby utrzymać ich na tyłach kortu i chronić siatkę, patrz w dotyk białą linię serwisową przy pierwszym odbiciu twojej woleja.

Jeżeli przy pierwszych uderzeniach rakietą nie masz żadnych użytecznych piłek, preferuj środek kortu. Ten „strefa rozwodu” jest skuteczny z dwóch powodów: po pierwsze, masz mniejsze ryzyko, że zostaniesz skontrowany, trzymając zamknięte kąty, a następnie zmuszasz przeciwników do koordynacji, aby złapać piłkę między nimi, co zwiększa ryzyko błędu.

Jeśli chcesz zyskać przewagę w punkcie przy siatce, nie wpadnij w pułapkę naprzemiennych zagrań dwóch przeciwników, ponieważ będą mieli czas na reorganizację pomiędzy każdym strzałem. Zamiast tego spróbuj zmuś jednego z przeciwników do ruchu grając po swojej prawej stronie, a następnie po lewej stronie, aby uzyskać łatwą piłkę.

Musisz także dostosować swoje umieszczenie po każdym oddanym woleju. Jeżeli grasz blisko ścian pamiętaj o zasłonięciu środka, przeciwnikowi będzie trudno wykonać podanie. I odwrotnie, jeśli grasz na środku, zwróć uwagę na swoją siatkę! Wreszcie, w przypadku, gdy przeciwnik ma trudności z uderzeniem piłki, nie bój się wbić siatki, aby potencjalnie zakończyć punkt.

Krok trzeci: reaguj na lob

W każdej chwili twoi przeciwnicy będą próbowali wyrzucić cię z siatki za pomocą a lob. Jeszcze raz: nie spiesz się, próbując uderzyć mocno! Musisz wybrać odpowiednią piłkę do ataku, zwłaszcza gdy lob jest krótki i nie musisz się cofać. W tym przypadku pójdź na całość, albo uderzając w tylną szybę, która wróci w stronę twojego kortu (uważaj na kontrataki), albo wybijając piłkę z kortu par 3 lub par 4.

W przypadku, gdy lob minie Cię, ale nadal możesz dotknąć piłki przed odbiciem, nadszedł czas, aby użyć vibora lub twój bandeja spróbować utrzymać siatkę. Te dwa podstawowe ruchy do opanowania pozwolą ci utrzymać pozycję ataku tak długo, jak to możliwe.

Wreszcie, jeśli lob zostanie wykonany dobrze, będziesz zmuszony pozwolić piłce odbić się, co oznacza, że ​​stracisz siatkę i przejdziesz do sytuacji defensywnej, ale bądź ostrożny, nie powinno to oznaczać utraty punktu!

Krok czwarty: obrona

Kiedy wyciskasz z linii bazowej, Twoi przeciwnicy z pewnością znajdą się na woleju. Po raz kolejny słowo klucz to prawidłowość : zagraj jak najwięcej piłek, aby spowodować faul. Aby to zrobić, nie wahaj się tłuc centralnego obszaru z tych samych powodów, co wtedy, gdy byłeś w locie.

Następnie wybór twoich ruchów będzie zależał od ukośnego położenia przeciwnika. Jeżeli przyciąga go środek pola, możesz spróbować go minąć po boisku. Gdy jest daleko od siatki, możesz umieścić chiquita, krótką piłkę u jego stóp, aby spróbować zaskoczyć go podwyżką po przerwie. Na koniec, jeśli jest przyklejony do siatki, próbując zakończyć punkt, odwróć sytuację lobem, aby wrócić do woleja.

bilans

Poradnik ten stanowi oczywiście ogólne podejście do tej dyscypliny i nie obejmuje wszystkich możliwych taktyk. padel. Jednakże te cztery kroki mają tę zaletę, że są skuteczne na wszystkich poziomach i można je opanować przy odrobinie praktyki. Następnie od Ciebie będzie zależeć, czy poszerzysz zakres ruchów i udoskonalisz zdolność adaptacji, aby rozwinąć swoje wyczucie gry, aby stać się potężnym graczem!

Publié par
Marcin Szmuda