Kategorie: La uneNEWSWywiady

Sanyo: „Bela jest najwspanialsza”

Daniel „Sanyo” Gutierrez zwierza się Padel Magazine podczas ekskluzywny wywiad. Sprawdź pierwszą część wywiadu: człowiek stojący za padel.

Daniel lub Sanyo, ale nie Carlos!

Lorenzo Lecci Lopez: Carlos Daniel Gutierrez, ale wszyscy nazywają cię Sanyo. Dlaczego wolisz ten pseudonim od swojego prawdziwego imienia?

Sanyo Gutierrez:„Ten pseudonim pochodzi od aktora, który reklamował telewizory Sanyo w latach 90. Wolałbym nazywać się Sanyo lub Daniel. Imię, które mi się nie podoba, to Carlos. Z całym szacunkiem dla Carlosa, ale nie dbam o siebie. Nie czuję się utożsamiany z tym imieniem i jeśli nazywam się tym imieniem, nie oglądam się za siebie ”.

Podejście w padel

Lorenzo Lecci Lopez: Jak zacząłeś grać padel ? Czy musiałeś wybierać między innymi sportami?

Sanyo Gutierrez:„Kiedy byłem młody, uprawiałem dużo sportu. Mój ojciec grał w tenisa, a moje pierwsze wymiany odbywały się na kortach tenisowych. Podczas gdy mój tata bawił się z przyjaciółmi, ja waliłam w ścianę. We wczesnych latach 90-tych padel zaczął być w modzie i zaczął grać padel. Więc dla mnie było tak samo, towarzyszyłem mu i grałem pod ścianą. W ten sposób mój padel".

„Ja też grałem piłka nożna. Mój ojciec często pytał mnie, czy chcę spróbować szczęścia w klubie. W kręgu znajomych trochę się wyróżniałem, więc gdy miałem 16 lat poszedłem do klubu. Szło mi całkiem nieźle, ale nie podobał mi się klimat, więc było mi trochę ciężko. Więc wolałem kontynuować w padel".

Lorenzo Lecci Lopez: A potem zaczynasz grać w turniejach. Opowiedz nam o tym okresie.

Sanyo Gutierrez:„Grałem we wszystkich turniejach w moim mieście. A kiedy miałem 15 lat, kiedy zacząłem naprawdę się poprawiać, grałem w pierwszej lidze i dużo podróżowałem do Mendozy, San Juan, Cordoby. I dzięki tym wszystkim podróżom mogłem robić postępy. Nie miałem trenera, trenowałem z bratem. Graliśmy z innymi parami dwa razy w tygodniu po dwie lub trzy godziny. Robiłem postępy, aż osiągnąłem profesjonalny poziom w Argentynie ”.

„Sport to nie poświęcenie”

Lorenzo Lecci Lopez: Widzimy, że wielu Argentyńczyków ma trudności, kiedy przybywają do Hiszpanii. Jak wyglądała Twoja zmiana kontynentu?

Sanyo Gutierrez:„Jest to oczywiście trudne, kiedy podejmuje się decyzję o opuszczeniu swojego kraju. Musisz to zrobić z prawdziwą chęcią, aby zrobić to dla tego sportu. Na poziomie sentymentalnym jest to bardzo trudne. Ale uważaj, dla mnie zarabianie na życie z twojego sportu to prawdziwy przywileja ci, którzy mówią, że to ofiara, to kłamstwo. Ale prawdą jest, że wyjazd z Argentyny był trochę trudny. Ale mój cel był jasny i nie miałem też żadnej alternatywy. : albo grałem padellub pracowałem z ojcem i bratem w warsztacie malarskim. Byłbym bardzo szczęśliwy, ale nie miałem innego wyjścia. Miałem bardzo dobre wyniki w padel, więc zdecydowałem się pojechać do Hiszpanii ”.

„Pierwsze lata były tutaj trudne. Bardzo tęskniłem za rodziną, ale potem zacząłem wyznaczać swój kurs. Mam teraz własną rodzinę z żoną i synem i jestem całkowicie przywiązany do Hiszpanii ”.

„Osoba, którą kocham najbardziej”

Lorenzo Lecci Lopez: Od ponad roku jesteś tatą małego Bruno. Jak zmieniło się bycie ojcem i czy miało to wpływ na sąd?

Sanyo Gutierrez:„To, co powiem, jest nieco sprzeczne. Pojawiła się osoba, którą kocham najbardziej. Nigdy nie miałem tak silnej miłości, ale pojawiły się też największe lęki. Byłem odważną osobą, która niczego się nie bała, a teraz mam wiele obaw związanych z moim synem ”.

Podziw dla Messiego ... i dla Beli

Lorenzo Lecci Lopez: Masz Podpis Leo Messiego wytatuowany na ramieniu. Skąd twoja miłość do Leo?

Sanyo Gutierrez:„Nie jestem typowym fanatykiem, który myśli o tym cały dzień. Ale ja podziwiam Messi, poza tym, kiedy ma kulę w stopach. Argentyńczyk, który myśli inaczej, popełnia błąd. Zawsze reprezentuje nas we właściwy sposób. Niektórzy mogą pomyśleć, że to nie jest najlepsze lub wolą Maradona, czyli według gustów każdego człowieka. Ale nie można polemizować z faktem, że Messi reprezentuje nas wyjątkowo dobrze na całym świecie. Jako sportowiec, jako osoba, to jest przykład ”.

„Nie miałem okazji dzielić z nim zbyt wiele czasu. Bardzo chciałbym móc tego posłuchać. Mam teraz okazję się bawić Bela i uwielbiam tego słuchać. Z tymi ludźmi możesz się wiele nauczyć poza boiskiem ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Czy możemy porównać Belę do Leo Messiego?

Sanyo Gutierrez:"Oczywiście. Teraz mam szczęście, że mam go przy sobie i wszystkiego się uczę. Jasne, że musi mieć wady, ale kiedy mi coś mówi, uwielbiam go słuchać, ponieważ jest to nauka o życiu".

"Bela jest najlepszy w historii ”

Lorenzo Lecci Lopez: Kto jest najlepszym graczem w historii padel ?

Sanyo Gutierrez:„Czasami mówi się, że najlepszy jest ten, który wygrywa najwięcej i jest to możliwe, ale padel jest sportem dwuosobowym, więc ciężko wybrać najlepszy. powiedziałbym Fernando BelasteguinI nie za wszystko, co wygrał, ale za ewolucję jego gry. Jako nr 1 nigdy nie przestał się doskonalić. Każdego roku przychodził z nową bronią. Jest teraz najbardziej kompletnym graczem. ”

„Są tacy gracze Lebron lub Galan która czasami przewyższa poziom gry Bela w jej karierze. Są to gracze, którzy mają taką łatwość, że mogą całkowicie uniemożliwić ci grę. Są bardzo wszechstronne. Ale to, co zrobił Bela, to osiąganie doskonałego poziomu przez wiele, wiele lat ”.

"Następnie Juan Martin Diaz był świetnym graczem atakującym, wyprzedzającym swój czas, ale mając go na czele, nie widziałem bardzo kompletnego gracza. Wiedziałem, że gdybym go wyprzedził, mógłbym wygrać. Podczas gdy Bela nie: mógł mnie pokonać w każdych warunkach. ”

Kariera trenerska

Lorenzo Lecci Lopez: Czy pod koniec kariery zostałbyś trenerem?

Sanyo Gutierrez:"Tak, na pewno bardzo bym chciał. Idę w tym kierunku. Kiedy będę miał trochę więcej czasu, zacznę trenować jako trener. Teraz mogę być trenerem na ławce i widzę kilka rzeczy, ale nie uważam siebie za świetnego trenera. Dawno nie uczyłem. Kiedy skończę karierę, chciałbym wznowić szkolenie młodych ludzi i przekazać dalej swoje doświadczenie ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Której drużynie piłkarskiej kibicujesz?

Sanyo Gutierrez:„Jestem bardziej za Barca, chociaż nie jestem fanem. Ale wolę Barçę, żeby wygrała, a Real, żeby przegrał. Ale Real zasługuje na cały mój szacunek. Kiedy nadchodzą wielkie mecze, wygrywają. I również Rzeka Plate w Argentynie ! 

Publié par
Lorenzo Lecci Lopez