Kategorie: NEWS

WPT Człowiek Padel Otwarte: Lebron / Galan, jakie zasoby!

Juan Lebron i Ale Galan zakwalifikowali się w Tuluzie do siódmego finału sezonu dzięki zwycięstwu w wyjątkowym meczu z Sanyo / Tapią.

Niesamowity scenariusz

La Rewanż za finał wiedeński dał nam wspaniałe show w Human Padel Otwarty. Podobnie jak w Austrii, te dwie pary miały spory problem z wyborem środka Palais des Sports André Brouat.

Podczas gdy Lebron i Galan bardzo dobrze rozpoczęli ten półfinał, z pierwszym setem wygranym w dość autorytatywny sposób, zobaczyli powrót części Argentyńczyków, którzy od początku spotkania wydawali się nieco słabsi. Rzeczywiście, po obronie punktu meczowego, Sanyo i Tapia zdołali pozwolić sobie na drugiego seta w tie-breaku.

Próbując odzyskać uderzenie Tapii na set point, Ale Galan zranił się w kostkę, a tył twarzy miał się diametralnie zmienić. Nie martwiąc się już, mistrzowie świata straciliby 11 punktów z rzędu, pozostawiając piłkarzy Gilardoni, w stanie łaski, do prowadzenia 3: 0 w decydującej rundzie.

Numery 1 są nieśmiertelne

Chociaż nie rozmawiali już ze sobą na boisku, wydawało się, że Juan i Ale są na najlepszej drodze do wygrania 6/0. Ale ci dwaj wspaniali mistrzowie, dzięki całemu swemu talentowi, zdołali zdobyć punkty, które pozwoliły im na nieco dłuższe pozostanie w meczu. Kilka wspaniałych drop shotów, oddanych z energią desperacji, w końcu całkowicie przywróciło ich do gry.

Z przypiętym Galanem i Lebronem, który wydawał się odrodzić z popiołów, zamierzali obronić dwa punkty meczowe i wykorzystać nerwowość Argentyńczyków, by wrócić na 5/5. Z tyłu numer 1 ponownie stał się znanym nam walcem parowym, a Sanyo i Tapia, którzy przegapili łódź, widzieli tylko uszkodzenia. Wynik końcowy: 6/4 6/7 7/5.

Podobnie jak wczoraj przeciwko Caprze / Sanchezowi, Lebron i Galan będą cierpieć, ale i tak odejdą ze zwycięstwem!