Kategorie: La uneWywiady

Gaël Danic: „Breizh Padel, przyjazny kompleks ”

Padel Magazine wywiad Gaël Danic, były zawodowy piłkarz, a teraz na czele Breizh Padel, kompleks otwarty w czerwcu w pobliżu Rennes.

Od piłki nożnej ... do padel !

Padel Magazine : Czy możesz mi opowiedzieć o swojej podróży, jak przeszedłeś z futbolu do padel ?

Gaël Danic:  Miałem karierę jako piłkarz. Ale powinieneś wiedzieć, że z reguły jestem fanem sportu. Lubię uprawiać różne sporty, w tym rakietowe. Kiedy byłem w VAFC, grałem padel w Lille z zawodnikami LOSC (Balmon, Mavuba, Roux). To oni wprowadzili mnie w ten sport ponad 10 lat temu. I już wtedy stwierdziłem, że jest to bardzo zabawne i bardzo przyjazne dla użytkownika.

Padel Magazine : Co spowodowało, że zacząłeś otwierać centrum? Dlaczego nie stworzyć struktury piłkarskiej z pięcioma drużynami, jak inni piłkarze przed tobą?

Gaël Danic: Rozpoczynając karierę zdałem sobie sprawę, że w każdej chwili może się skończyć, dlatego zawsze wyczekiwałem post-kariery. 20 lat temu przyszło mi do głowy, aby otworzyć mecz piłki nożnej, ponieważ w tamtym czasie było ich bardzo niewielu i było to już innowacyjne. Jednak moja kariera pozwoliła mi dużo się przemieszczać i wydawało mi się nie do pomyślenia, aby założyć taki biznes będąc setki kilometrów od Rennes.

Odkąd wróciłem do regionu, a moja kariera dobiegła końca, skupiłem się na tym pomyśle założenia projektu. Pewnego dnia niektórzy znajomi zaproponowali mi udział padel a kiedy skończyliśmy, zadzwoniłem do mojego przyszłego partnera i powiedziałem mu, że zamierzamy założyć nie piłkę nożną, ale kompleks padel. Powiedział mi, że nie zna tego sportu. Z tego powodu poszedłem go szukać u niego i wysłałem do istniejącego już kompleksu. Po dwóch minutach dołączył.

Padel Magazine : Jesteś byłym zawodowym sportowcem. Czy masz jakieś udogodnienia? padel ?

Gaël Danic: Jak powiedziałem wcześniej jestem sportowcem, który lubi uprawiać wszystkie sporty. Piłkarze często mają zaplecze w sportach rakietowych. Jak wielu moich kolegów grałem w tenisa podczas wakacji. Dlatego już wiedziałem, jak trzymać rakietę w rękach. Tenis był sposobem, podczas programów reatletycznych, na pracę nad kondycją fizyczną inną niż z piłką. To pozwoliło na zmianę!

„Przyjazny klub, w którym ludzie czerpią przyjemność ze spotkań”

Padel Magazine : Jeśli chodzi o klub, jaka jest jego historia? Czy można powiedzieć, że początki są udane?

Gaël Danic: Z moim partnerem, panem Jarnotem Gwénaëlem, przez 10 lat wpadliśmy na pomysł stworzenia wspólnego projektu. Chcieliśmy połączyć biznes z ludzką przygodą. Wyruszyliśmy na padel ponieważ uważamy, że jest to sport przyszłości, bardzo zabawny i przede wszystkim dostępny dla wszystkich pokoleń.

Powinieneś również wiedzieć, że piłki nożnej są wszechobecne w Rennes i że rynek jest już nasycony. Od momentu, w którym nasz pomysł zatrzymał się na padel podjęliśmy wszystkie niezbędne kroki do budowy tego projektu. Musieliśmy znaleźć budynek, inwestorów, sponsorów i przeprowadzić badanie rynku. Jak wielu ludzi powstrzymywały nas warunki sanitarne, które wszyscy znają. Nasz ośrodek otworzyliśmy 9 czerwca.

Gwen i ja jesteśmy bardzo towarzyskimi ludźmi i uwielbiamy kontakt z ludźmi. Dlatego naszą wytyczną było stworzenie bardzo przyjaznego kompleksu, w którym ludzie będą się dobrze spotykać. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu, liczba klientów stale rośnie, a opinie od nich są niezwykle pozytywne. Okazuje się, że ambicje, jakie mieliśmy wobec naszego kompleksu, potwierdzają komentarze naszych klientów, którzy kwalifikują kompleks jako bardzo ciepły, bardzo przyjazny, a jakość terenu i powitanie są na rendez-vous.

Padel Magazine : Czym jest program Breizh Padel na rok 2022? Czy w programie są jakieś nowe funkcje?

Gaël Danic: Chcieliśmy zaoferować kursy z padel na początku 2022 r., ale wdrożyliśmy to, a nie planowaliśmy! Klienci mogą brać u nas lekcje od początku listopada. Na początku 2022 roku będziemy oferować zatwierdzone turnieje. Zastanawiamy się, dlaczego nie zorganizować krajowych konkursów, bo nasze pola są do tego zatwierdzone. Krótko mówiąc, robimy wszystko, aby móc zapewnić naszym klientom maksimum usług!

Publié par
Xan Tafernaberry