UWAGA: masz prawo dotknąć słupka siatki!

Wróćmy do punktu zasad, który jest czasem dyskutowany w terenie: ty i sieć. Czy możesz dotykać? W jakich okolicznościach?

Niedozwolone, ALE...

Kiedy grasz padel nie wolno dotykać siatki ani rakietą, ani ciałem. W tym punkcie gracze na ogół się zgadzają. Pytanie, które może się wtedy pojawić, brzmi, czy zawodnik dotknął siatki stopą, na przykład, nie zdając sobie z tego sprawy. A czasami jest też źródłem niezgody między parami. Nie jest to łatwe i generalnie, gdy nie ma sędziego do rozstrzygnięcia, oddajemy dwie piłki.

Jednak zobaczysz, że jest duże ALE i nie mniej ważne: górna część słupka siatki to nie siatka. I dlatego masz pełne prawo trzymać się tego, jeśli chcesz!

Szczyt słupka to nie siatka!

W zdecydowanej większości przypadków ta zasada nie jest stosowana w turniejach padel podczas gdy FIP (Międzynarodowa Federacja Padel) jest w tej kwestii bardzo jasne.

Wierzchołek słupka nie jest siatką. Powyżej 0,92 cm w rzeczywistości, mamy pełne prawo na tym polegać, ale tylko wtedy, gdy gra na świeżym powietrzu jest dozwolona  : „ W przypadku, gdy możliwe jest opuszczenie boiska, szczyt słupka siatki (powyżej 0,92 m) jest uważany za strefę neutralną i można go dotknąć i chwycić. (Tłumaczenie Romaina Taupina – Padelonomika) "

Możesz go więc dotknąć, a nawet wziąć w swoje ręce.

 

Publié par
Franck Binisti
tagi: FIP