Śledząc sytuacja w grze i napięcia, jakie może wywołać mecz, może być trudno ocenić, czy balle est dobry czy zły. Poziom czegoś filet, oświecimy cię.

Uderz piłkę pala za siatkę

Jesteś przy siatce, a twoi przeciwnicy uderzają piłkę. Jesteś tak blisko, że trafiasz piłkę bezpośrednio po drugiej stronie siatki. Czy to jest regulacyjne? Nie.

Kiedy piłka pochodzi od przeciwników i nie przeszła jeszcze przez siatkę, nie masz prawa uderzać w nią u siebie.

Z drugiej strony, jeśli piłka twojego przeciwnika odbija się na twoim boisku, zanim wróci na boisko przeciwnika, w tym momencie możesz przekroczyć siatkę (bez dotykania jej), aby uderzyć piłkę.

Odbicie na siatce

Uderzenie przeciwników odbija się w twoim obozie, dotyka dolnej szyby i zatrzymuje się na bocznej siatce przy drzwiach. Czy mogę w to zagrać, czy punkt się skończył?

Odpowiedź zależy od tego, gdzie piłka uderzy w siatkę. Jeżeli piłka uderzy w siatkę przed połową, punkt może być kontynuowany. Z drugiej strony, jeśli piłka odbije się po tej połowie boiska, punkt uznaje się za zakończony.

A na poczcie internetowej?

Czasami piłka odbija się od metalowej części siatki. Wyobraź sobie sprawę. Jesteś na dole toru, uderzasz piłkę, która uderza w miejsce, w którym siatka wisi na słupku. Twoja piłka kończy swój kurs na polu przeciwnika. Dobry czy zły ?

Odpowiedź jest taka, że ​​punkt jest kontynuowany. Chwytanie z siatki na słupek jest częścią siatki, więc punkt będzie rozgrywany w taki sam sposób, jak gdyby piłka miała „siatkę”.

Jednak w przypadku samego postu zasada jest inna. Obecnie coraz mniej torów ma przedłużenie słupka centralnego w kierunku kraty, przecinając „duże” drzwi na 2 węższe drzwi. Ale wciąż jest kilka, a zasada mówi, że jeśli piłka uderzy w tę część toru, zostanie uznana za „aut”.

To samo, gdy zboczysz z toru, aby zagrać piłkę przez 3 przeciwników. Jeśli uderzysz piłkę i uderzy ona w słupek siatki przed wejściem na boisko, punkt zostanie uznany za fałszywy.

Zasada „pozwól”

W wielu przypadkach wymawia się „let”, ale ponieważ skupiamy się na grze netto, będziemy mówić o „let” przy serwisie.

Kiedy wykonujesz serwis i piłka uderza w siatkę, zanim wpadnie na odpowiednie pole, istnieje kilka możliwości. Albo piłka odbije się kilka razy (przynajmniej 2) na boisku po pierwszym odbiciu w polu zagrywki i zagrywka zostanie powtórzona, albo piłka odbije się raz na polu zagrywki, a następnie odbije się na jednym z okienek i przy punkcie. zostanie powtórzony lub piłka odbije się raz w polu serwisowym, a następnie odbije się od siatki, a zagrywka zostanie uznana za fałszywą. Ostatnia możliwość, piłka odbije się w polu serwisowym i wyjdzie przez bramkę, a punkt zostanie powtórzony, jeśli wyjścia są dozwolone, w przeciwnym razie zagrywka będzie fałszywa.

Odbicie w sieci

Jest to jeden z najtrudniejszych ciosów do odzyskania, ale istnieje. Twoi przeciwnicy dotykają piłki, która odbija się w twoim obozie, a następnie ginie w siatce po twojej stronie. Czy mogę w to zagrać? Odpowiedź brzmi: tak, dopóki nie uderzysz piłki i odbije się ona dwa razy. Zgadzamy się, że ten manewr jest bardzo trudny, ale wykonalny.

Innym wariantem, znacznie bardziej realnym, jest uderzenie przeciwnika bezpośrednio z Twojej strony siatki. Ciosy te zostaną odnalezione po zejściu z toru lub po uderzeniu z twojej strony, które przeciwnicy uderzą po twojej stronie toru. Piłka wpada prosto do siatki. Czy mogę w to zagrać? Oczywiście. Można grać bezpośrednio, tj. bez odbijania piłki lub odbijania piłki po tym, jak dotknie siatki. Te strzały wymagają dużo refleksu, techniki i wizji gry… ale jest to możliwe.

Wnioski

Zasady w sieci są zróżnicowane, ale raczej proste. Najważniejszą rzeczą jest zrozumienie, czy gra „poza trasą” jest dozwolona, ​​czy nie. Nawet jeśli takie przypadki będą raczej rzadkie podczas twoich gier, warto znać te zasady, aby uniknąć animozji, a zwłaszcza przygotować się do gry lub nie, od piłek po skomplikowane odbicia.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.