W słoneczne dni kluby plenerowe będą szturmowane przez wszystkich fanów padel czy to we Francji, czy w krajach o wilgotnym klimacie. I ponownie pojawi się debata na temat możliwości grania na torze padel Półnagi. Jeśli w niektórych klubach taki sposób gry będzie tolerowany, inne z wielu powodów wypowiedzą wojnę zawodnikom grającym bez koszulki.

Powodów klubów jest kilka padel może woleć, aby gracze nie grali bez koszulki, poza wizerunkiem klubu. Oto kilka często przytaczanych argumentów:

  1. Higiena i czystość : Gra topless może zwiększyć bezpośredni kontakt skóry ze wspólnym sprzętem i powierzchniami, takimi jak ławki lub ściany torów, potencjalnie sprzyjając przenoszeniu bakterii lub wirusów. Pot pozostawiony na sprzęcie i powierzchniach wymaga częstszego i dokładniejszego czyszczenia, aby utrzymać czyste i zdrowe środowisko.
  2. Ochrona Gracza : Odzież sportowa, w tym t-shirty, zapewnia pewną ochronę przed poparzeniem słonecznym, otarciami i innymi drobnymi urazami. Gra bez koszulki naraża skórę na dodatkowe ryzyko, zwłaszcza na świeżym powietrzu, gdzie gracze przebywają przez dłuższy czas na słońcu.
  3. Szacunek dla innych graczy i społeczeństwa : Kodeks ubioru w klubach sportowych często podlega zasadom mającym na celu utrzymanie wygodnego i pełnego szacunku środowiska dla wszystkich. Niektórzy gracze lub widzowie mogą czuć się nieswojo lub uważać grę topless za niestosowną.

Jak zwykle chęć do zabawy padel ? Przejdź do katalogu klubów padel.

Aby zrobić turniej padel zatwierdzone, zapraszamy do obejrzenia turnieje padel wymienione TUTAJ.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.