Jeremy Gala, po długim okresie braku aktywności spowodowanym kontuzją, dzieli się z nami swoimi celami na ten sezon. Zdradza nam także swoją wizję nt padel w Belgii, mówi o swoim zaangażowaniu w promocję padel wśród młodych ludzi ze swoją akademią, a także ujawnia nazwisko swojego partnera na sezon.

Gala Padel Akademia

„Obecnie jesteśmy w 3 klubach, zauważamy znaczny postęp, ponieważ obecnie mamy około 800 uczniów rocznie, którzy uczestniczą w naszych różnych programach szkoleniowych. W naszej ofercie znajdują się lekcje indywidualne i grupowe, a także kursy dla dorosłych i dzieci. Szczególnie satysfakcjonujący jest nasz sukces w przyciąganiu do przedszkola coraz większej liczby dzieci padel. Promuj padel wśród młodych ludzi w Belgii pozostaje wyzwaniem, ponieważ moim zdaniem sport ten nie jest jeszcze wystarczająco zakorzeniony w kulturze sportowej kraju. Chociaż dzieci mają do wyboru tenis, piłkę nożną, hokej i padel, Myślę że padel zawsze będzie trochę przy ostatnich wyborach.”

Ewolucja padel w Belgii

„Główną trudnością jest przyciągnięcie do teatru młodych ludzi poniżej 10. roku życia padel. Niektóre szkoły, działające od kilku lat na północy Belgii, już korzystają z solidnej bazy młodych zawodników, co pokazuje, że zainteresowanie padel może się różnić. Uważam, że ewoluuje, ponieważ obecnie organizowane są turnieje dla młodych ludzi i jest coraz więcej zajęć, kursów i szkoleń. To obiecujący znak na przyszłość padel w Belgii.

Za kilka tygodni Bruksela będzie gospodarzem Premier Padel, które jest najważniejszym wydarzeniem roku dla padel w Belgii. Inny federacje oferują wiele wydarzeń, turniejów i szkoleń z zagranicznymi trenerami, którzy przyjeżdżają tu, aby udzielać lekcji. Szczególną uwagę zwraca się na młodych ludzi i kobiety, które stanowią dwie kategorie wciąż niedostatecznie reprezentowane w UE padel. Podejmowanych jest wiele inicjatyw mających zachęcić ich do udziału, w szczególności organizacja turniejów poświęconych tym kategoriom.”

Jeremy Gala

Projekty i cele na rok 2024 

„W maju ubiegłego roku przeszedłem operację obu ścięgien Achillesa, co zapoczątkowało długi okres bezczynności. Przez sześć miesięcy nie mogłem uprawiać żadnego sportu. To i tak bardzo długo, zwłaszcza dla mnie, który jest przyzwyczajony do raczej aktywnego trybu życia. Dopiero teraz powoli wracam do formy. Brak aktywności doprowadził do utraty mięśni, a odzyskanie utraconej siły jest naprawdę najtrudniejszą częścią.

Naprawdę zaczynam wracać do poziomu sprzed kontuzji, więc jestem bardzo szczęśliwy. Na chwilę obecną mogę grać bez odczuwania bólu i z dobrymi odczuciami na boisku. Moim celem jest teraz udział w turniejach FIP za granicą. Moim celem jest także powołanie do kadry narodowej, mając nadzieję na grę w mistrzostwach Europy i świata.

Jego partner na sezon

„Zamierzam grać z Markiem Pastorem, to hiszpański zawodnik, który przyjechał tutaj, do Brukseli. Marc ma także swoją akademię w klubie zlokalizowanym tuż obok terminalu promowego. Pomysł jest taki, aby spędzić z nim sezon, ponieważ uważam, że bardzo dobrze się uzupełniamy i mamy tę samą wizję. Marc jako zawodnik prawicy charakteryzuje się dość agresywnym stylem gry, co nie jest częste na tej pozycji. Marc to zawodnik, który potrafi zrobić różnicę na boisku i podoba mi się to, ponieważ zazwyczaj to ja musiałem robić różnicę, grając na lewej stronie.

Obszary wymagające poprawy

„Jeśli chodzi o obszary wymagające poprawy, myślę, że powinienem osiągnąć postęp, jeśli chodzi o tempo meczów. Jeśli chodzi o poziom techniczny, myślę, że mam pole do poprawy, jeśli chodzi o woleje, muszę być ostrzejszy. Musiałbym także przyjąć nieco większą agresywność na boisku, ponieważ nadal jestem zawodnikiem, który bardzo lubi się bronić. Dochodzi także zarządzanie kluczowymi momentami, presja i stres podczas meczów, nad którymi mogę pracować jedynie grając mecze. Nie ma tu zbyt wielu tajemnic. 

Model jego rakiety

"Black Crown wprowadzę nowe modele i obecnie jestem w fazie testów tych nowych funkcji. Jeszcze nie zdecydowałem, ale w tej chwili gram z Python specjalny 16 tys. Zwykle preferuję okrągłe rakiety ze względu na kontrolę, jaką oferują.

Teraz, gdy gra toczy się coraz szybciej, wciąż szukam rakiety, która będzie nieco stabilniejsza w szybkiej grze i nadal zapewni mi dobrą kontrolę. Myślę, że moc nie jest tym, czego mi brakuje.  

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.