14 stycznia w sercu Palavas-les-Flots, w My Center Palavas, Bastien Guy, dziennikarz sportowy oraz w trakcie szkolenia w TFP, aby zostać trenerem padel z Emmanuelem Teclesem w Balmie, zakrył dziennikarski kapelusz regionalne spotkanie pt padel dla osób poniżej 14 roku życia.

To wydarzenie, które zgromadziło kilka pokoleń graczy (urodzonych w latach 2010–2014), dało Bastienowi wyjątkową okazję do stworzenia wciągającego raportu. Dzięki różnym wywiadom udało mu się uchwycić istotę tego dnia, podkreślić praca Ligi Okcytańskiej w wykrywaniu i szkoleniu młodych talentów.

„Czułem, że skupiam się na kształcenie młodych ludzi we Francji miało charakter użyteczności publicznej”, wyjaśnia Bastien, podkreślając kluczowe znaczenie rozwijania tego sportu od najmłodszych lat, aby zapewnić jego zrównoważony rozwój i ekspansję we Francji.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.