Dobre pytanie, prawda? Jak definiujemy a bon lub mauvais gracz de padel ? Chociaż prawdopodobnie masz własną definicję, my również spróbujemy ją podać.

Po pierwsze, czy słuszne jest uważać się za „dobrego” lub „złego”? Właściwie nie. Powiedzieć, że jesteś „dobry”, byłoby pretensjonalne, a twierdzenie, że jesteś „zły”, byłoby poniżające. Na tej podstawie możemy więc powiedzieć, że wszyscy gracze to ludzie, którzy mają prawo grać, brać udział w meczach, ale zawsze mają coś do poprawy.

Oto kilka punktów, które naszym zdaniem warto rozwinąć, z pewnością są też inne, które możesz oczywiście odnotować w komentarzach.

Spraw, aby inni grali

Czy dobry zawodnik w meczu, w którym czuje się lepszy, powinien zdobyć wszystkie punkty? Albo przejąć większość jaj swojego partnera? Być może w turnieju, ale na pewno nie w meczu towarzyskim. Dobry gracz musi sprawić, aby jego partner i przeciwnicy grali tak, aby gra była przyjemna. Jeśli tak nie jest, to dlatego, że albo ten zawodnik nie umie inaczej grać – i będzie musiał się tego nauczyć – albo wie, ale nie chce się podjąć wysiłku i nie będzie już zapraszany na tego typu gry gry i słono zapłaci w meczach na wyższym poziomie, w których będzie najsłabszym z całej czwórki…

Przekazać

Dobry zawodnik to ten, który przekazuje swoją pasję do sportu innym. Zachęca ludzi do lepszej pracy, a nawet gratuluje przeciwnikom. Jest to gra fair play, która połączy ludzi, co umożliwi tworzenie przyszłych spotkań. Jest siłą napędową klubu lub grupy.

Różnią się 

Na boisku dobry zawodnik jest teraz w stanie grać szybko i powoli, zmieniać obszary gry, głębokość, wysokość, efekty. Nie waha się pracować nad obroną za pomocą okien. Wie również, jak grać z partnerami na różnych poziomach, aby uczyć się od nowa. Różnić się, aby dostosować: klasa.

Zachowaj otwarty umysł

„The padel, to gra tak. Nie grasz padel, grasz w tenisa na korcie tenisowym padel.” Nigdy tego nie słyszałeś? Dobry zawodnik nigdy tak nie mówi, ponieważ rozumie, że ten młody sport musi uczyć się od wszystkich możliwych środowisk. Żadnego wyroku. Każdy ma prawo tam być, być tam, gdzie chce, z taką przyczepnością, jaką chce i ze sportowym zapleczem, jakie posiada. W ten sposób dobry gracz nauczy się nowych technik, a nowi gracze stworzą własne.

Zachowaj uśmiech 

Czy nie jest wspaniale grać przeciwko komuś, kto uśmiecha się niezależnie od sytuacji? Łatwy punkt, skomplikowany, po łucie szczęścia, po zaciekle oddanym strzale w siatkę, po par 3, a nawet po porażce 7/6 w 3. secie.

Juani De Pascual uśmiecha się Verbier A1 2023

Dobry gracz myśli przede wszystkim o dobrej zabawie: nawet jeśli tempo na torze było wysokie, nawet jeśli punkty były ciasne, nawet jeśli jeden lub obaj przeciwnicy nie mieli dobrego ducha. Najgorszą rzeczą byłoby odpowiedzieć złośliwością. Ci zestresowani gracze nie rozumieli różnicy pomiędzy walką o każdą piłkę, walką o każdy punkt poprzez zaangażowanie fizyczne i walką werbalną z przeciwnikami, którzy przychodzą, aby dobrze się bawić.

Bycie dobrym graczem to coś więcej niż tylko dobry poziom i dobre miejsca w rankingach. Bycie dobrym graczem to przede wszystkim stan umysłu. Co myślisz ? Iść!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.