Potwierdzono umowę na nowe centrum padel w Paryżu z 4 stanowiskami padel NXPadel włókno szklane + ComfortGlass zakupione bezpośrednio przez gminę.

Paryż, uznawany na całym świecie za swoje artystyczne piękno, modę i kultową architekturę, zawsze okazywał się miastem awangardowym, z wielką skłonnością do innowacji i nowych trendów. Odnosi się to również do sportu i oczywiście sportu aktualnego: padel.

W całej Francji rozwój naszego sportu w ostatnich latach odnotował zdumiewające liczby, a kluby, które decydują się na poszerzenie swojej oferty sportowej o padel rosną skokowo.

Wśród nich jest klub należący do Miasto Paryż, nie zabraknie dyskusji ze względu na wybór produktu przyszłościowego, uznawanego przez ekspertów branżowych za realny game-changer w świecie lądu padel.

Klub, o którym mowa, to nikt inny jak Centrum sportowe Julesa Ladoumègue’a, dla którego miasto Paryż wybrało ziemie padel włókno szklane włoskiej firmy NXPadel.

Projekt, który zakończy się w czerwcu, zrodził się w wyniku partnerstwa pomiędzy firmą NXPadel et EDN i planuje budowę 4 działek padel modelu N1A, wyposażony w innowacyjna struktura włókna szklanego i ściany KomfortSzkło: pierwszy, chroniony międzynarodowym patentem, jest znakiem towarowym firmy NXPadel i Bezprecedensowe korzyści w zakresie konserwacji, grywalności i instalacji, pozwoliło mu rozpocząć prawdziwą rewolucję, niezaprzeczalnie wyróżniając się w branży.

Drugi to specjalna mieszanka akrylowa, która pozwala na to pierwszy raz piję szklankę padel W 100% niezniszczalny i bezpieczny, który będzie teraz w stanie pochłonąć każdy rodzaj wstrząsu bez fragmentacji.

Należy podkreślić, że te dwa rozwiązania zostały w tym celu zbadane i przetestowane w laboratorium gwarantują takie same parametry jak te ustalone przez FIP pod względem odbicia piłki i grywalności, ale z dodatkową zaletą zapewniania nowych korzyści wszystkim graczom z całego świata padel dzięki innowacyjnym materiałom i zastosowaniu najnowocześniejszych technologii.

Należy wspomnieć, że lokalizacja Centrum Sportowego Julesa Ladoumègue’a jest co najmniej strategiczna: znajduje się ono w 19. dzielnicy, rzut beretem od Parc de la Villette, jeden z największych i najważniejszych terenów zielonych w Paryżu, w którym znajduje się kilka atrakcji, w tym Cité des Sciences et de l'Industrie, największe muzeum nauki w Europie, Géode, słynna projekcja półkulista, Cité de la musique, muzeum instrumentów muzycznych z salą koncertową i mieszczącym Konserwatorium oraz Zénith, areną na 6300 miejsc!

W tej samej okolicy pojawi się także tzw Klub Francja, gdzie podczas najbliższej edycji wszyscy francuscy medaliści będą świętowani przez tysiące kibiców Podczas Igrzysk Olimpijskich zaplanowaliśmy tego lata.

Na tej podstawie możemy powiedzieć, że Palais des Sports z czterema nowymi boiskami padel odwiedzi bardzo duża liczba zwiedzających, a tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, dadzą możliwość zbliżenia się do padel.

A czy jest na to lepszy sposób niż przyszłe ścieżki NXPadel ?