Sewillian Juan „Coquito” Zamora (15 lat) i urodzony w Tucumán Tomás Posse dołączają do toru A1 Padel. „Perła” z padel Hiszpan i były argentyński numer 1 podpisali kontrakt z torem i zadebiutują jako partnerzy na ziemiach Meksyku.

W biurach A1 Padel w Sewilli prezes i założyciel toru, Fabrice Pastor, powitał dwóch młodych zawodników, którzy w zeszłym sezonie rozpoczęli nowy projekt sportowy pod kierunkiem Claudio Gilardoniego w akademii Equelite w Villena (Walencja).

Znany wielu fanom tego sportu Coquito Zamora, bardzo młody zawodnik z Osuny (Sewilla), właśnie zdobył tytuł mistrza świata w kategorii do lat 16 podczas turnieju rozgrywanego w Asunción (Paragwaj) w ubiegłym sezonie. To już trzeci międzynarodowy tytuł mężczyzny, który był mistrzem świata w 2017 (Benjamin) i 2019 (Alevín).

Od 2018 roku Coquito startuje w Hiszpanii we wszystkich kategoriach młodzieżowych, a w tym roku połączy lokalne turnieje z wydarzeniami na torze A1.

Jeśli chodzi o jego partnera, Tomása Posse, został graczem padel w 2021 roku, tuż po pandemii, po rozpoczęciu kariery w tenisie, gdzie otarł się o Maxi Arce, aktualny numer 1 na torze.

W krótkim czasie stał się jednym z największych bohaterów obwodu padel Argentyńczyk i w 2022 r. zajął pierwsze miejsce w rankingu, dopóki w 2023 r. nie zdecydował się przenieść do Hiszpanii, aby dalej się rozwijać.

Oto dwie nowe twarze toru, który w tym sezonie zapowiada wiele emocji zmiany partnerów i program, który obiecuje dotrzeć do większej liczby zakątków planety.