Kilka dni po zakończeniu Chile Open, trzeciego turnieju w sezonie, harmonogramA1 Padel w maju doświadczy nowej zmiany programu: French Open zastąpi Mexican Open.

Pierwotnie zaplanowany na 29 kwietnia–5 maja, a następnie 13–19 maja, Mexican Open zostanie ostatecznie przełożony na drugą połowę roku w nieokreślonym terminie. Turniej będzie awansowany z kategorii Open do kategorii Master.

Aby nie pozostawić luki w harmonogramie, zarząd A1 Padel podjął decyzję o zorganizowaniu turnieju w dniach 13–19 maja. Następnym turniejem na torze Fabrice'a Pastora będzie zatem French Open, który odbędzie się w tenisie Padel Słońce Beausoleil.

Zapisy są już otwarte na oficjalnej stronie A1 Padel. Previa rozpocznie się zwykle w piątek 10 maja, a losowanie główne w poniedziałek 13 maja.

Po French Open europejskie tournée A1 będzie kontynuowane w dniach 3–9 czerwca podczas Jerez Open, pierwszego z pięciu wydarzeń zaplanowanych w tym roku w Hiszpanii.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!