Alors, że Obecnie obchodzone jest A1 Padel Nowy Wielki Mistrz, dowiadujemy się o nowych zmianach w kalendarzu obwodu, któremu przewodniczy Fabrice Pastor. Przede wszystkim, jak wyjaśniono nam w oficjalnym komunikacie prasowym wydanym przez tor, meksykańskie miasto Puebla będzie gospodarzem siódmego turnieju Open w sezonie, który zastąpi Torreón w kalendarzu na rok 2023. Turniej odbędzie się w dniach 30 października – 5 listopada na Universidad Benemérita Autónoma de Puebla (BUAP).

Po zawieszeniu turnieju zaplanowanego w Torreón meksykańska organizacja kierowana przez Omara Villavicencio rozpoczęła prace nad znalezieniem nowego miejsca. Wsparcie BUAP i gminy Puebla umożliwiło potwierdzenie tej nowej lokalizacji w kalendarzu, którego sponsorem będzie nadal głównie Simsa. Zapisy na ten turniej są już otwarte. Faza poprzedzająca zostanie rozegrana w weekend 28 października w klubie Match Point. Losowanie główne rozpocznie się we wtorek 31 stycznia na korcie centralnym BUAP.

PonadtoMeksyk City Open przełożony na 2024 rok, jak wyjaśnia tor w tej notatce prasowej: „Informujemy, że ze względów logistycznych i bezpieczeństwa zawodników i ogółu społeczeństwa turniej Mexico Open zostaje przełożony na marzec 2024 r. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie w zapewnieniu Państwu lepsze wydarzenie pasujące do Twojej marki.”

Oto nowy kalendarz:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !