To już oficjalne: Alejandra Salazar i Tamara Icardo utworzą drużynę na przyszły sezon, co potwierdza to plotki, które krążą od kilku dni.

Co więcej, Padel Magazine ogłosiłem to już 1 grudnia.

Trio z przodu nie porusza się... porusza się z tyłu!

O ile pierwsze trzy pary kobiet 2023 roku zdecydowały się kontynuować współpracę, o tyle pary z czwartego i piątego świata niemal w tym samym czasie poinformowały o rozstaniu, kładąc kres plotkom, które w tym przypadku się sprawdziły.

Po rozpoczęciu sezonu u boku Gemmy Triay Alejandra Salazar z powodu kontuzji łokcia musiała pauzować, a po operacji wydawało się, że jest gotowa na szybki powrót do zawodów. Tyle że Triay, który początkowo miał na nią poczekać i wznowić współpracę, ostatecznie wolał kontynuować współpracę z Martą Ortegą.

Salazar postawi na Portugalkę Sofię Araujo. Wyniki raczej pozytywne: cztery finały bez zdobycia tytułu. Szybko jednak zrozumieliśmy, że był to domyślny wybór Hiszpana, pomimo pewnych zaprzeczeń w tej kwestii. Pod koniec sezonu obaj gracze stosunkowo szybko ogłosili separację.

Ta sama historia dotyczy Tamary Icardo i Virginii Riery, które również dotarły do ​​3 finałów (Alicante, Marbella i Meksyk), ale nie odniosły końcowych zwycięstw w żadnym wydarzeniu. Wydawało się jednak, że piąta para światowa osiągnęła cele wyznaczone na początku sezonu. Prawdopodobnie jednak niewystarczające, aby ta para mogła kontynuować karierę, ponieważ nie możemy odmówić Alejandrze Salazar.

Dwóch, którzy wcześniej byli razem kontuzjowani

Jeśli Alejandra Salazar miała skomplikowany sezon przerwany przez operację i nowego partnera z zawodnikiem, którego nie znała, to w 2024 roku zacznie od zawodnika, którego zna znacznie lepiej i który zna przebieg zmagań po kontuzji. 38-latek będzie grał u boku Tamary Icardo. 28-latka błyszczała u boku Delfi Brea 2 lata temu, zanim jej postępy zatrzymała kontuzja nadgarstka.

Dzięki doświadczeniu i wsparciu Maxiego Grabiela jako trenera Salazar i Icardo wiążą duże nadzieje z tym nowym związkiem: „Łączymy nasze ścieżki na rok 2024. Z wielkim pragnieniem i entuzjazmem rozpoczynamy ten nowy projekt ramię w ramię. z Maxim Grabielem. Będziemy ciężko pracować i dać z siebie wszystko, aby być w najlepszej formie.”

Na zakończenie zwróćmy uwagę na dość nietypowy plakat, na którym nagle znikają sponsorzy zawodników. Jeśli porównamy z zapowiedziami innych graczy, prawie zawsze wyróżnieni zostaną główni sponsorzy... Czy Salazar i/lub Icardo zmienią rakiety w 2024 roku?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.