Kilka dni po Gemmie Triay, kolej Alexa Ruiza, aby opowiedzieć o swoim początku sezonu, kontuzji i zmianach w parach zainicjowanych przez Lebrona i Galana, w wyniku których znalazł Momo Gonzaleza.

Uraz

Od czasów majora Kataru Alex Ruiz odpoczywa z powodu obrzęku kości w okolicy łonowej. Kontuzja, która dziesięciokrotnie zwiększyła jego frustrację i chęć do gry: „Wracam do zdrowia na 100%, podczas gdy na początku nie widziałem siebie, aby wrócić po czterech tygodniach od kontuzji. W ciągu tych trzech tygodni doświadczyłem wielu frustrujących rzeczy, ale zyskałem też więcej entuzjazmu i nie mogę się doczekać występu na boisku."

Możliwe ulepszenia dot Premier Padel ?

Le Kapitan Ameryka du padel Mówił także o tym, na czym polega fuzja pomiędzy Premier Padel et World Padel Tour zaproponowano na pierwszych turniejach sezonu: „Myślę, że jest wiele rzeczy do poprawy [...] widzieliśmy wiele rzeczy, które nie były dobrze zrobione dla gracza, nawet ten prosty fakt, że warunki zmieniały się całkowicie z dnia na dzień, grając czasem rano, czasem po południu, a czasem wieczorem."

"Myślę, że im bardziej będziemy promować warunki, które pozwolą zawodnikom wyprodukować spektakl, tym bardziej widz doceni padel."

Jego powrót u boku Momo Gonzaleza

Lawina rozstań par zainicjowana przez Lebrona i Galana popchnęła Juana Tello do połączenia sił z Fernando Belasteguinem. Dzięki partnerstwu Ale Galana i Fede Chingotto Momo Gonzalez mógł zreformować swój wybuchowy duet z Alexem Ruizem: „Myślę, że mieliśmy świetny kontakt z Juanem (Tello), jest coś, co nas charakteryzuje w spektakularnej stronie. Wiele zyskaliśmy dzięki naszemu stowarzyszeniu i jestem z tego bardzo dumny."

„Wybrałem Momo, ponieważ chciałem na nowo odkryć radość i pasję, jaką miałem na boisku. Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy będę z nim, będę mógł ulepszyć naszą grę i spisać się lepiej, niż byliśmy w stanie osiągnąć wcześniej.

Po skomplikowanym początku 2024 r. Alex Ruiz powróci na tor P2 w Brukseli, gdzie szansa na losowanie sprawiła, że ​​w pierwszej rundzie naprzeciw niego stanął jego nowy były partner, Juan Tello. Obaj mężczyźni, odpowiednio związani z Momo Gonzalezem i Miguelem Semmlerem, zmierzą się ze sobą jutro.

Pełny wywiad z Alexem Ruizem znajdziesz na stronie PadelHiszpania :

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!