52-letni Alexandre Bellugue jest uosobieniem pożerającej pasji padel, sportowi, któremu poświęcił się po prawie trzydziestu latach kariery nauczyciela tenisa. Z siedzibą w Sète Padel Klub w Sète, w Hérault, Alexandre nie waha się przekraczać granic, aby doskonalić swoje umiejętności.

Po raz drugi odkłada swoje torby w Hiszpanii, niekwestionowanej kolebce padel, gdzie studiował w renomowanych akademiach. „Niczego nie wymyśliłem” – zwierza się pokornie. „Inni trenerzy, trenerzy i doświadczeni zawodnicy nie wahają się przekraczać granicy, aby wzbogacić się i trenować z najlepszymi w Hiszpanii”.

Le padel we Francji przeżywa olśniewającą ekspansję, ale zdaniem Alexandre’a „nie mamy jeszcze doświadczenia Hiszpanów”. W ten sposób po uzyskaniu dyplomu i odbyciu szkolenia we Francji postanowił zwrócić się do Hiszpanii w poszukiwaniu nowych subtelności i wiedzy.

Jego podróż zaprowadziła go w tym roku do Bilbao, po wzbogacającym doświadczeniu wOSS Barcelona zeszły rok. „Każdy trener kładzie nacisk na inne punkty i to staje się mocną stroną” – wyjaśnia entuzjastycznie.

Alexandre odnalazł w sobie pasję tenisa przez całe życie padel nowe źródło inspiracji. „Nigdy nie jestem usatysfakcjonowany” – przyznaje. Nadpobudliwy i chętny do nauki, pielęgnuje swoje osobiste standardy i lubi przekazywać swoją wiedzę wszystkim pokoleniom i na wszystkich poziomach.

Ale dlaczego Hiszpania? „Szukam narzędzi dla siebie, ale przede wszystkim po to, aby przywieźć możliwie najbardziej dopracowane narzędzia podczas moich kursów we Francji” – wyjaśnia. „Najlepsze dopiero przed nami we Francji, ale… padel nabrał tempa i nadal musimy się uczyć od naszych hiszpańskich przyjaciół”.

W Bilbao Alexandre wybrałakademia Andoni Bardasco (Padel Stuff), niekwestionowany punkt odniesienia w świecie padel. „Naprawdę doceniam jego uwagę i reakcję na moje oczekiwania” – zwierza się.

Dla Alexandre'a rutyna powinna być zakazana. „Nigdy nie chcę się nudzić tym, co robię” – mówi z determinacją. Jego motywacją jest jakość nauczania i wierne przekazywanie lekcji.

Ostatecznie Alexandre ucieleśnia tę nieugaszoną pasję padel, to nieustanne poszukiwanie doskonałości, które popycha go do czerpania z wiedzy największych. I to właśnie ta wiara napędza go każdego dnia, prowadząc ku nowym horyzontom w świecie padel.

Do zobaczenia wkrótce Racket Trip aby zobaczyć wszystkie staże oferowane przez profesjonalistów z branży.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.