Z okazji powrotu do sportu i Cupry Padel Point Tour , rozmawiał z nami prezes klubu tenisowego Angers, Alexandre Soulié. Pomiędzy zakłóconym początkiem a wzrostem dyscypliny w klubie wspomina rozwój sportu w klubie w zeszłym roku i cele na nadchodzący sezon.

Chęć założenia klubu padel w Angers

Zacząłem na padel w 1996 roku w Hiszpanii. Wyjechałem do współpracy w czasie, gdy obowiązywała służba wojskowa. A potem, kilka lat później, zapragnąłem stworzyć klub padel w Angers, we współpracy z Décathlon. Było jednak jeszcze za wcześnie i z różnych powodów projekt nie doszedł do skutku.

Kiedy w 2015 roku Francuska Federacja Tenisowa przejęła padel pod jego patronatem miasto Angers
właśnie zasugerował, żebyśmy przenieśli klub. Postanowiłem więc przejąć plik padel oferuje nasz konfigurator
Zrobiłem kilka lat wcześniej. Miasto natychmiast podążyło za nami i tak zdecydowaliśmy
utwórz cztery zadaszone stoki.

Polityka oparta na odkryciu padel

Dzięki różnym menedżerom, którzy pracowali w klubie w ostatnich latach, polityka klubu opierała się na odkryciu padel. Ale skupiamy się także na rywalizacji. 

Od pierwszego roku stworzyliśmy szkołę im padel dla dorosłych. A już od dwóch lat młodzi ludzie odkrywają ten sport. Dziś mamy Germaina Carmé, który zajmuje się w 100%. padel. Prowadzi zajęcia przez cały rok. 

Jeśli chodzi o rywalizację, w ciągu roku organizujemy około czterdziestu turniejów o wartości od 100 do 1000 funtów. Dodaliśmy do tego kilka turniejów mieszanych, a nawet turniejów +45! Przypomnijmy również, że pierwszy turniej FIP we Francji rozegrany został w klubie tenisowym Angers.

A pośród tego wszystkiego staramy się odpowiadać na prośby Komitetu 49, czyli Ligi Krajów Loary, udostępniając im nasze obiekty na potrzeby demonstracji federalnych. 

Przez cały rok przez klub przewija się ponad 1000 zawodników

Zakończyliśmy sezon z 1100 członkami klubu, w tym około 300 zawodnikami z padel. Dla porównania na koniec 2017 roku mieliśmy nieco mniej niż 500 licencjobiorców: jest to zatem cała polityka sportowa, która została nagrodzona, zarówno dla tenisa, jak i dla tenisa. padel. Udało nam się wprowadzić ten sport do Angers i obecnie, oprócz 1000 licencjobiorców, przez klub przechodzi przez klub podczas turniejów przez cały rok. 

Na rozpoczynający się sezon pozostajemy przy tym samym modelu, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich, wiedząc, że wyczerpaliśmy już w przybliżeniu nasze maksymalne możliwości.

Przed nami około czterdziestu turniejów

W tym roku porządek obrad padel klubu jest dobrze zaopatrzony. Zaplanowano około czterdziestu turniejów
czasie, z pewnością z odbiorem etapów wydziałowych lub regionalnych, jeśli to konieczne. 

Ponadto pierwsza drużyna klubu również tej jesieni weźmie udział w Mistrzostwach Francji. I będziemy rejestrować się na kolejne mistrzostwa, aby sprostać wymaganiom naszych zawodników. 

Gracze zachwyceni doświadczeniem Cupra Padel Point Tour

Odbiór sceny Cupra Padel Point Tour wydarzyło się całkiem naturalnie. W zeszłym roku rozmawialiśmy z Melissą Martin, ponieważ zawiódł ją jeden z klubów postojowych, ale proponowany termin nam nie odpowiadał. 

Jednak pozostaliśmy w kontakcie. Ponadto klub tenisowy Angers ma wśród swoich partnerów Cuprę Angers. Naturalną rzeczą była więc próba dopasowania się do kalendarza Cupra Padel Point Tour. 

Ten etap otrzymaliśmy pod koniec sierpnia i był to wspaniały weekend. Gracze byli zachwyceni przeżyciem, widzowie zachwyceni. Ja sam chciałbym podziękować całej organizacji Cupra Padel Point Tour na ten wyjątkowy weekend. To dodaje klubowi energii przed rozpoczęciem roku szkolnego i postaramy się spisać jeszcze lepiej w przyszłym roku, jeśli otrzymamy ponowne wezwanie. 

Główne źródło zdjęć: FFT

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !