W sercu padel powraca w najbliższy piątek z czasem trudnym dla graczy lewicy wyborem: kiedy faworyzować bandeja ou vibora ? Jak zawsze w akademii znajdziemy bohaterów Palois Paula Daulana i jego trenera Padel Stuff z Bilbao: Andoni Bardasco.

Dla tych, którzy nie mają jeszcze wszystkich podstaw padel, wiedz, że bandeja to strzał wykonywany wysokimi piłkami, polegający na płaskim uderzeniu piłki i zapewnieniu jej niskiego odbicia od szyby. Tam vibora to nieco podobny styl strzału, ale z większą rotacją i mniejszą wagą.

Jak zobaczysz poniżej, te dwa ruchy są zwykle używane w różnych sytuacjach. Aby ułatwić pracę zawodnikowi, który musi negocjować tę wysoką piłkę, Andoni dzieli pole na trzy strefy, trzy pasy (środkowy, prawy i lewy). Z pewnością zrozumiałeś, że każda strefa ma swoją specyfikę.

Chcesz wiedzieć, jaki ruch wykonać w każdej sytuacji? Obejrzyj poniższy film!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !