Rozmawialiśmy o tym jakiś czas temu : Padel Stuff, akademia znajdująca się w Bilbao, w hiszpańskim Kraju Basków, pozwoli śledzić przygody po drugiej stronie granicy Paula Daulana, młodego zawodnika i trenera z Pau (64).

Jeśli padel rozwija się we Francji, najlepszym sposobem na szybkie i trwałe postępy jest wyjazd i pozostanie w Hiszpanii, kraju, w którym padel jest królem. To właśnie po drugiej stronie Pirenejów Pau Paul Daulan odkrył tę czynność, zanim się w niej zakochał:

„Odkąd byłem mały, byłem uzależniony od wszystkich sportów. Zacząłem od piłki nożnej i szermierki, potem przeniosłem się do rugby, aw wieku 14 lat zacząłem grać w tenisa. Jeśli chodzi o sport, jestem prawdziwym majsterkowiczem. odkryłem tzw padel w 2017 roku podczas wyjazdu studyjnego do Hiszpanii, a kiedy wróciłem do Pau, zobaczyłem, że budują boiska piłkarskie. padel wszędzie. Od razu zakochałem się w tym sporcie. Jest tak kompletny i złożony, z aspektami technicznymi, fizycznymi, taktycznymi i emocjonalnymi, co czyni go super ekscytującym!”

Tym samym ten, który „rzucił wszystko”, by zdać swój tytuł instruktora padel i praktyki w TC Pau, zrobią teraz kolejny krok dalej "łączący Padel Stuff w Bilbao, aby kontynuować naukę w raju padeljako trener i zawodnik”.

Abyście mogli jak najlepiej śledzić tę małą podróż, Andoni Bardasco i jego ekipa sfilmują codzienne życie Paula w stolicy Biskajskiej i pozwolą zobaczyć kluczowe momenty jego pobytu poprzez filmy udostępnione na kanale YouTube akademii .

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !