Babolat ujawnia „ Babolat Padel Studio”: pierwsza inwestycja w Hiszpanii w centrum zajmującym się badaniami i rozwojem oraz produkcją limitowanych serii rakiet śnieżnych. padel.

Po ponad 20 latach rozwoju w branży padel, Babolat, wiodąca na świecie marka sportów rakietowych, ogłosiła inwestycję w swoje pierwsze studio rakietowe padel w Hiszpanii, niedaleko Barcelony (Sant Fruitós de Bages).

Pierwsze rakiety premium zostaną przetestowane i wyprodukowane w limitowanych seriach oraz wprowadzone na rynek europejski w 2024 roku. Ogłoszenie ogłoszono dzisiaj w Madrycie w obecności Erica Babolat, CEO Babolati mistrz świata w padel Juana Lebrona. Hiszpański zawodnik gra z Babolat od 2017 roku i jest pierwszym sportowcem posiadającym linię obuwia i odzieży Babolat w całości dedykowany (uruchomiony w 2023 r.).

W ramach ciągłego procesu ewolucji, Babolat stała się jedną z największych marek w coraz bardziej popularnym świecie padel, będąc aktywnym i innowacyjnym od ponad 20 lat w tym sporcie. Babolat zdecydował się teraz zainwestować w studio padel niedaleko Barcelony w Hiszpanii,
z zamiarem wykorzystania go do testowania i rozwijania własnych rakiet padel.

Le Babolat Padel Studio zostało zaprojektowane jako projekt pilotażowy, który na to pozwoli Babolat w celu zbadania nowych metod produkcji. Dla Babolatto krok w kierunku lokalnej produkcji na lokalne rynki.

Eric Babolat, dyrektor generalny firmy, powiedział: „Studio Babolat to prawdziwe miejsce innowacji, którego kilka kluczowych celów to testowanie innowacyjnych pomysłów dla graczy padel, koncentrując się na praktyce gry i potrzebach graczy, służą jako model bardziej odpowiedzialnej produkcji rakiet i wynalezienia nowych metod produkcji, a ostatecznie produkują wysokiej klasy rakiety o wysokiej wydajności w ograniczonych ilościach. Razem jesteśmy zdeterminowani kształtować przyszłość padel i oferowanie graczom wyjątkowego sprzętu. »

Le Babolat Padel Studio będzie miało 4 misje:

  • Innowacja : powstaniu tej jednostki towarzyszy zdobycie unikalnego know-how technologiczno-przemysłowego (w tym 4 patenty), które pozwoli nam tworzyć produkty bardzo różniące się od tego, co jest obecnie oferowane na rynku, a także będzie uwzględniać zrównoważone podejście;
  • Usługi Gracza : to studio pozwoli nam również lepiej odpowiadać na potrzeby naszych zawodników (mistrzów i zawodników klubowych) oraz pozostać w czołówce ewolucji sportów rakietowych. padel ;
  • Produkcja na zamówienie : celem tego studia jest możliwość produkcji rakiet w małych ilościach, na zamówienie, w limitowanych seriach, w sposób elastyczny i zwinny;
  • Wykonane w Hiszpanii : lokalizacja w Hiszpanii oznacza bycie w sercu kultury padel, zrozumieć DNA sportu oraz pomóc wykryć i wyczuć jego przyszły rozwój.