Kiedy myślimy o Babolat, myślimy o tenisie. Jednak słynna marka była jednym z pionierów w dziedzinie padel. Przeżyj ponownie historię Babolat, od pierwszych kroków w sporcie aż do dziś!

1875

Rok po ustaleniu reguł gry w tenisa przez Waltera Cloptona Wingfielda, Babolat tworzy pierwsze naturalne struny jelitowe. Babolat staje się wówczas pierwszą firmą specjalizującą się w sportach rakietowych. To początek jego przygody!

1925

Po wykorzystaniu jelit owiec, a następnie krów, Babolat pracuje nad znalezieniem trwałej alternatywy, która spełniłaby wymagania (mocniejsze napięcie, cieńsza lina) pierwszych mistrzów tenisa. W 1925 roku Albert, następca swojego ojca, stworzył nawiązanie do VS. Naturalne, rewolucyjne naciągi, rozsławione przez francuskich muszkieterów tenisowych (Jean Borotra, Jacques Brugnon, René Lacoste i Henri Cochet) oraz Suzanne Lenglen.

Prawie 100 lat później VS jest światowym punktem odniesienia: ponad 100 Wielkich Szlemów zostało wygranych przez mistrzów wyposażonych w szytki. Babolat VS.

1983

Yannick Noah wygrywa Roland-Garros przeciwko Matsowi Wilanderowi, obaj grający na strunach VS. Yannick staje się ikoną we Francji i na całym świecie. Związany z tym sukces jest imponujący.

1994

Rok 1994 to punkt zwrotny w historii marki. Po ponad stuleciu poświęconym światu naciągów i akcesoriów do rakiet, Babolat wprowadza na rynek pierwszą gamę opraw do tenisa. Wraz ze stworzeniem kompletnej gamy obejmującej Pure Drive, Pierre Babolat wymyśla niezwykłą rakietę, która jest synonimem nowego stylu gry na całym świecie. Wprowadzono je po raz pierwszy we Francji, szybko trafiły na rynek w Hiszpanii (1995), Włoszech (1996), Austrii (1997) i Niemczech (1998). Przed wejściem na rynek światowy, Japonię w 1999 r. i Stany Zjednoczone w 2000 r. Od tego czasu Pure Drive stała się ikoną i najlepiej sprzedającą się rakietą na świecie.

1998

Wyposażony w niebieską rakietę Pure Drive, Carlos Moya zdominował sezon na kortach ziemnych, odnosząc sukcesy w Monako, Rzymie, a zwłaszcza na stadionie Roland-Garros. Hiszpan oferuje pierwszy tytuł Grand Chelem do rakiety Babolat. W marcu 1 r. zostanie numerem 1999 na świecie. Dwóch zwycięzców juniorów Fernando Gonzalez (CHI) i Kim Clijsters (BEL) również jest wyposażonych w rakiety Babolat i wkrótce staną się mistrzami widocznymi dla ogółu społeczeństwa. Po ponad 100 turniejach wielkoszlemowych w naciąganiu, zwycięstwa kadry kierowniczej Babolat zapoczątkowuje nową erę dla marki.

2000

Zawsze poszukując nowych trendów w sportach rakietowych, Babolat widzi rozwój sportu powiązanego z tenisem: tenisa padel. Marka tworzy swoją pierwszą pala oprócz istniejących akcesoriów i wspiera rozwój tego sportu.

2001

Stworzenie żółtej piłki: know-how Babolat potwierdza się ponownie w roku 2001, dacie wprowadzenia na rynek piłek tenisowych marki. Nowy ważny krok w nawiązywaniu kontaktu ze sportowcami za pośrednictwem klubów i turniejów na całym świecie.

2003

We współpracy ze słynną francuską marką Michelin, światowym ekspertem w dziedzinie opon, firma pod przewodnictwem Erica wprowadza na rynek Babolat, jego pierwsze buty do tenisa. Połączenie dwóch specjalistów, ekspertów w swojej dziedzinie, daje niezaprzeczalną gwarancję jakości technicznej produktów. Pierwsza gama tekstyliów Babolat został stworzony, aby wyposażyć miłośników na terenach klubowych. Od teraz, Babolat oferuje cały sprzęt do badmintona, tenisa i tenisistów padel.


Oprócz butów i tekstyliów, Babolat kontynuuje innowacje, prezentując rakietę z aerodynamiką dostosowaną do współczesnej gry: Babolat Napęd Aeropro.

Andy Roddick (USA) i Kim Clijsters (BEL) dzięki swojej rakietie są numerami 1 na świecie ATP i WTA Babolat Pure Drive, pierwszy w historii tenisa dla marki

2010

Babolat wprowadza na rynek swoją pierwszą parę butów padel.

2017

W grudniu 2017 roku Juan LeBron, hiszpański zawodnik sponsorowany przez Babolat, staje się pierwszym na świecie numerem 1 w padel.

2021

Co za rok dla hiszpańskiego zawodnika Juana LeBrona! Oprócz zdobycia swojego pierwszego tytułu mistrza świata z Hiszpanią i swoich pierwszych zawodów Masters, Juan po raz trzeci z rzędu zajął także pierwsze miejsce na świecie. Juan, ofensywny gracz ze swoją rakietą Technical Viper, dominuje w grze bardziej niż kiedykolwiek padel świat ze swoim rodakiem Ale Galanem. 

2023

Babolat wprowadza na rynek swoją pierwszą kompletną kolekcję przeznaczoną dla kobiet i inauguruje Babolat Padel Studio.

Następujące ? Zapowiada się także ekscytująco, jak wyjaśnia nam Eric. Babolat !

Amance’a Redondy’ego

Zostałem fanem padel, Zamierzam informować Państwa na bieżąco o wszystkich nowościach padel ! Do zobaczenia wkrótce na stokach!