Bastien Blanqué i Thomas Leygue stali się mistrzowie Francji w Padel 2023, wygrywając finał w dwóch setach 6/3 6/1 z Jérémym Scateną i Dylanem Guichardem.

Bastien Blanqué i Thomas Leygue, mistrzowie Francji z 2023 r., powtarzają swój wyczyn z 2022 r. i ponownie podnoszą puchar.

Dla Bastiena Blanqué jest to piąty tytuł po trzech zdobytych z Johanem Bergeronem (5) i drugim z Thomasem Leygue (3/2017,2018,2019).

Bastien z uśmiechem na myśl Adriena („Czy pozwolisz mi zdobyć tytuł?”) odpowiada: „Nie pozwolimy, aby cokolwiek umknęło naszej uwadze. Pokonałem go już dwa razy w finale, tym razem w półfinale. To był wczoraj wielki mecz, coś w rodzaju małego finału przed czasem. Byliśmy bardzo silni mentalnie i taktycznie.”

Thomas dodaje: „To byli kolejni faworyci do Mistrzostw Francji. Losowanie oznaczało, że zmierzymy się z nimi w półfinale. To była świetna walka, w której panowała intensywna atmosfera. Adrien poprosił nas, abyśmy zdobyli dla niego ten tytuł i dedykujemy go jemu, wraz z Bastienem.

Jeśli chodzi o finał, pierwszy set był zacięty, prawdopodobnie zgodnie ze znaną wszystkim strategią: „Tak, znamy Scatenę, wiemy, że podpali publiczność, sędziego… ale nie myśleliśmy o tym. zaszedł tak daleko i na początku meczu. Od 1:0 był all-in. To część gry, ale szkoda, moim zdaniem może to trochę zepsuć imprezę. Uściski dłoni były dość chłodne, przepraszam za moją nieco przesadną reakcję na koniec. Przez cały mecz nie brakowało emocji. Dylan też był trochę w to zaangażowany, ale poza tym nadal jesteśmy przyjaciółmi, nie ma się czym martwić” – mówi Bastien.

Wreszcie serwis Thomasa był źródłem konfliktu podczas meczu. Serwis stał się prawdziwym przedmiotem kontrowersji pomiędzy zawodnikami i podczas zawodów: „Cieszę się, że o tym mówisz. Wszyscy mamy ten problem z wysokością usług. Nikt tak naprawdę nie zna reguły, mieliśmy ten sam problem w Dubaju z Bastienem. Arbiter ds Premier Padel wyjaśnił nam, że dopóki ręka znajduje się poniżej łokcia, obsługa jest dobra. Wszyscy najlepsi gracze serwują powyżej bioder. Scatena i Dylan wiedzą o tym bardzo dobrze. Bardzo trudno to rozróżnić, ale to nie zmienia niczego w meczu.

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.