Zwyciężyli Damien Bayard i Jérémy Garcia otwarte Padel 3 XNUMX trojów nie tracąc ani jednego seta, ani nawet odrobiny strachu, w którym można było zatopić zęby.

W finale zachowano logikę, ponieważ para 20 turnieju, Johan Stark / Ulysse Bertrand, „prawie” nie była w stanie nic zrobić przeciwko strzelcowi Damienowi Bayardowi i żelaznej obronie Jérémy’ego Garcii. Zwycięstwo faworytów 6/4 6/2 w 1h09. Jednak Johan i Ulysse mogą trochę żałować, gdy zobaczymy liczbę uzyskanych break pointów: 13 przy zaledwie 2 breakach. I odwrotnie, Damien i Jérémy zgromadzą 5 przełamań w tych 2 setach z 8 uzyskanych punktów przełamania.

Efektywność była więc po stronie rozstawionych z 1. Odnotujemy zaskakującą serię 11 punktów zdobytych z rzędu w tym meczu i drugiego seta zakończonego zaledwie w 2 minut, co ilustruje kilka wymian, jakie miały miejsce w tym meczu.

To mecz, który nie zapisze się w annałach najlepszych meczów turnieju. Z drugiej strony, dzięki temu finalistycznemu miejscu Johan Stark i Ulysse Bertrand z pewnością podpisują najlepszy występ w P1000 dla dwóch graczy poza 200. miejscem we Francji.

Przypomnijmy, że Stark zajmuje we Francji 274. miejsce, a Bertrand zajmuje 386. miejsce, to naprawdę nie była ta dwójka, której oczekiwano na tym etapie rozgrywek. A ich przygoda zaczęła się mocnym uderzeniem od 16., a następnie prestiżowym zwycięstwem nad czwartym rozstawionym, Authierem / Poirieux. Para 4, Huet / Filho, również zapłaci cenę w kwartale.

Bardzo wyjątkowy turniej i nie bez powodu od ósmego, a potem ćwierćfinału, nie mniej niż drugie rozstawienie (Maigret / Hanouna), czwarte rozstawienie (Authier / Poirieux), siódme rozstawienie (Grodenic / Pommier), rozstawione 8 (Garcia / Groll) oraz pary 2 (Huet / FILHO) i 4 (Olivier / Wolff) zniknęły, pozostawiając górę tabeli otwartą dla par 7 (Couturier / Durban) i 8 (Stark / Bertrand) aby dotrzeć do finału tego P10.

Dobry turniej odnotujemy także w dolnej części tabeli pary 11 (Guy de Chamisso / Gortzounian), która przegrała w ćwierćfinale ze zwycięzcami tego P1000.

Trzecia drużyna (Mitjana / Foure) utrzymała się na swoim miejscu aż do półfinału, w którym również przegrała z przyszłymi zwycięzcami.

To pierwsze P1000 zorganizowane o godz Padel 3 Troyes to sukces i będzie inspiracją dla innych!

Laurenta Imberta

Laurent Imbert, alias Coach Zorrus, to prawdziwa francuska legenda Padel. Od swoich początków w latach 90. wie wszystko o ewolucji Padel we Francji i na całym świecie! Prawdziwy koneser, znany i uznawany przez swoich rówieśników we Francji i za granicą, będzie dzielił się z nami swoją wiedzą na każdym etapie Premier Padel !