Benjamin Tison, który właśnie zakończył karierę profesjonalnego gracza padel, zostaje mianowany menadżerem wysokiego szczebla i dyrektorem sportowym w zarządzie Padel z FFT. Obejmie urząd 5 stycznia.  

34-letni Benjamin Tison będzie w zarządzie odpowiedzialny za wysoki szczebel i cały sektor sportowy Padel z FFT. W nowej roli wniesie całe swoje doświadczenie i wiedzę. 

Pod kierunkiem reżyserki Stéphanie Cohen-Aloro Padel, Benjamin Tison będzie miał szczególną misję polegającą na pilotowaniu strategii „wysokiego szczebla”. padel, którego celem jest doskonalenie najlepszych francuskich zawodników w danej dyscyplinie, aby poprowadzić ich do doskonałości. Jednocześnie będzie wspierać rozwój szkoleń i praktyki padel we Francji.

Benjamin Tison, który sezon 2023 zakończył w wieku 60 late miejsce na świecie (FIP), karierę zawodową rozpoczął w 2016 roku. Pochodząc z klubu Mantes-la-Jolie, w czerwcu 2023 roku uzyskał najlepszy ranking w swojej karierze (57e). Od pięciu lat numerem 1 we Francji, brał udział w 12 losowaniach finałowych na torze World Padel Touri osiągnął swój najlepszy wynik w Amsterdamie w 2023 r., docierając do XNUMX/XNUMX finału. Trzykrotnie brał udział w mistrzostwach świata. padel. W Dubaju w 2022 roku stanął nawet na podium (3e miejsce) z reprezentacją Francji. 

Gilles Moretton, prezes FFT, oświadczył: " Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że możemy powitać Benjamina Tisona, najlepszego francuskiego gracza w drużynie padel Historii. Nominacja ta jest częścią dążenia FFT do przyspieszenia rozwoju padel i szczególnie wysoki poziom i wyszkolenie. Dzięki swojemu doświadczeniu jako profesjonalnego gracza jestem przekonany, że Benjamin z sukcesem sprosta temu wspaniałemu wyzwaniu. » 

Benjamin Tison powiedział: « Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany możliwością dołączenia do zespołu i pomagania w rozwoju tego niesamowitego sportu padel. Dziękuję Francuskiej Federacji Tenisowej za okazane jej zaufanie. Przyniosę całe moje doświadczenie w tym nowym wyzwaniu ".