Ciąg dalszy wywiadu z Benjaminem Tisonem, gdzie opowiada o swoim stylu gry, relacjach z trenerami, konsekwencjach przejęcia WPT przez Premier Padeli odpowiada na uwagi niektórych internautów na temat mieszanych wyników Francuzów w Greenweez Paris Major i inwestycji FFT w padel.

„Moja gra szanuje zasady mechaniczne”

„Raul Marcos, pokonałem go 3 tygodnie temu i powiedziałem mu, że jesteśmy dwoma najmniej estetycznymi graczami na torze. Wcale go to nie bawiło. Myślę, że przewyższa mnie nawet w rozbijaniu. (śmiech)

A poważniej, dla mnie najważniejsze jest to, aby być skutecznym i utrzymać piłkę w grze. Dopóki tak jest, styl nie ma znaczenia. Pablo Ayma i Juan Alday nigdy nie chcieli zmieniać mojej gry, ponieważ jest ona wydajna i respektuje zasady mechaniczne. Trenerzy nie dbają o estetykę.”

Marka Paris Premier Padel 2023
Paris Premier Padel 2023

Co zmieni się na World Padel Tour en 2023

„Wiedzieliśmy o tym tak długo, jak Premier Padel i World Padel Tour nie dojdzie do porozumienia, etapy WPT nie będą się liczyły. Ale teraz, gdy WPT zostało kupione przez Premier Padel/QSI jest inny. Od tej chwili w rankingu FIP będą brane pod uwagę trzy najlepsze wyniki WPT/Premier Padel. Chociaż obwód Premier Padel nie jest jeszcze rentowny, padel kwitnie, a oni będą stawiać na przyszłość. Dla mnie jest to niefortunne, że moje najlepsze dwa lata miały miejsce na skrzyżowaniu WPT i Premier Padel. Ale to jest życie."

Uzgodnienie A1Padel / Premier Padel możliwy ?

„W sprawie A1Padel, na wolnych terminach wszystko jest możliwe. Jeśli jednak turniej Premier Padel odbywa się w tym samym czasie, żaden zawodnik z tego toru nie przejdzie do A1 Padel, który jest jednak imponującym torem z niezapomnianymi datami, jak ten w Nowym Jorku. Myślę, że to świetna rzecz dla padel. Nie sądzę jednak, że A1 Padel może konkurować Premier Padel w tych samych terminach. Mam nadzieję na zbliżenie pomiędzy Premier Padel i A1Padel, ale jest w tym za dużo polityki. W sporcie nie ma miejsca na politykę. Ale taka jest rzeczywistość.

Bena Tisona Paris Premier Padel 2023
Paris Premier Padel 2023

W obliczu krytyki

Część internautów skrytykowała zauważalną nieobecność Francuzów w głównym losowaniu. Chciałbym podziękować FFT za to niesamowite wydarzenie. Pomimo napięć z prywatnymi klubami należy zrozumieć, że fundusze FFT pochodzą z tenisa. Na arenie międzynarodowej nie jesteśmy najgorsi. Mimo że gram od 60 lat, znajduję się w pierwszej 7-tce na świecie, ale to nie ma nic wspólnego z FFT. To samo tyczy się porażek Francuzów w pierwszej rundzie. Chciałbym także pogratulować Arnaudowi Di Pasquale, pomimo pewnych uwag krytycznych. Wydarzenie, które organizuje, jest wyjątkowe. Spodziewamy się w najbliższy weekend 8 osób/dzień, a nawet więcej, bo FFT zaoferuje dodatkowe miejsca ze względu na sukces imprezy.

Jeśli chodzi o dzikie karty, wśród kobiet nie ma właściwie żadnych kontrowersji. Jeśli chodzi o Maxa Moreau, decyzja może być przedmiotem dyskusji, ale nie jest to skandal. Z drugiej strony w przypadku Thomasa Vanbauce’a i Doriana de Meyera popełniono błąd. Zasłużyli na swoje miejsce. Było im bardzo ciężko. Pablo Ayma to wyjątkowy trener. Zastanawiam się jednak, czy nie potrzebowalibyśmy asystenta kapitana drużyny francuskiej. Na zakończenie przypomnijmy, że padel to młody sport i trzeba zachować pewną pokorę.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.