Cud się nie stanie Alix Collombon et Julia Bidahorria, ostro pokonany przez Delfina Brea et Beatriz González w drugiej rundzie P2 w Brukseli (6/2 – 6/0).

Para francusko-argentyńska utrzymała się mocno w pierwszej rundzie, nie pozostając w tyle na tablicy wyników po pierwszych wymianach. Goście z zewnątrz zdobyli nawet trzy break pointy, ale zabrakło im skuteczności w ważnych momentach, w przeciwieństwie do Delfiego Brei i Bei Gonzalez, które wykorzystały dwie stworzone im okazje i w pierwszym secie wygrały sześć do dwóch.

Druga najlepsza drużyna na torze przyspieszyła następnie w drugim secie i nie pozostawiła już przeciwnikom najmniejszej szansy, utrzymując jednocześnie bezbłędny występ w break pointach (łącznie 3 z 3, 5 z 5). Przytłoczeni Collombon i Bidahorria nie mogli zrobić nic, aby uniknąć zatonięcia, zdobywając tylko jedenaście punktów w drugim akcie. Logicznie rzecz biorąc, przegrali 6/2 – 6/0 w nieco ponad godzinę gry na korcie centralnym stacji morskiej w Brukseli.

Delfina Brea i Beatriz González awansują do ćwierćfinału, gdzie zmierzą się z Hiszpanami Marta Ortega et Veronica virseda (TS5), którzy uciekli z pułapki, którą chcieli na nich zastawić rodacy Marina Guinart et Araceli Martinez (3/6 – 6/4 – 6/2).

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!