W najbliższą niedzielę w Casa odbył się finał francuskich mistrzostw Międzyregionalnej Konferencji Wschodniej Padelw Île-de-France. Na koniec pracowitego weekendu lokalny zespół Casa Padel poszedł po tytuł PadelZastrzelony Saint-Etienne 2-1.

To niemal niespodziewane zwycięstwo Casa Padel w tych mistrzostwach Francji, którzy nie zaczęli być faworytami w tym spotkaniu przeciwko PadelStrzał Saint-Etienne. Ten ostatni umieścił 4 francuskie Top 100, w tym Maxime Forcin, zdobywca nagrody P1000 w Caen zeszły tydzień.

Zwycięstwo Odwagi

Działania wojenne rozpoczęły się o 9:30 meczem pomiędzy Javim Clarem (100) a Miguelem Semmlerem (5) z Casa Padel Damienowi Bayardowi (37) i Pierre'owi Vincentowi (14). Po zaciętej walce trwającej ponad dwie godziny pomiędzy obiema drużynami, Semmler i Clar w końcu pokonali swoich przeciwników, wygrywając 3/6, 6/4 6/4.

Na drugie spotkanie, Casa Padel ustawili się w kolejce Mario Huete (5) i Bartolome Ayora (719). W tym i tak kluczowym meczu dla PadelShot Saint-Étienne, kapitan Simon Boissé (94) zdecydował się połączyć siły z Justinem Marlotem (300). Marlot i Boissé niestety nie wykorzystali 11 okazji do przełamania, podczas gdy Huete i Ayora wykorzystali 2 z 9. Zaowocowało to zwycięstwem drużyny Casa Padel na wynik 6/1 7/6.

W ostatnim spotkaniu tak naprawdę nie było już żadnej stawki, ponieważ tytuł został już zdobyty dla Casa Padel, który wygrał 2 z 3 meczów. Bez presji Jonathan Le Gall (1500) i Nacer Benzekri (301) weszli na boisko, aby zmierzyć się z Maxime Forcinem (11) i Benoît Chauvet (393). Było to honorowe zwycięstwo dla PadelStrzał Saint-Étienne: 6/0 6/0.

CASA PADEL MISTRZOSTWA MIĘDZYREGIONALNE

Turniej warty 1000 punktów

Gracze Casa Padel przeprowadził świetną operację zdobywając puchar. Oprócz tego, że zostali francuskimi międzyregionalnymi mistrzami Konferencji Wschodniej, zdobyli także 1000 punktów, co odpowiada zwycięstwu w turnieju P1000, za swój ranking, który zostanie zaktualizowany na początku listopada. Z tych punktów będzie mógł skorzystać każdy zawodnik, który wziął udział w chociaż jednym meczu podczas tych mistrzostw.

Szczególnym beneficjentem tej sytuacji jest Cyril Hanouna. Obecny 110. francuski zawodnik był częścią zespołu Casa Padel. Nawet jeśli nie został wystawiony w niedzielnych finałach, udział w sobotnich meczach pozwoli mu dołożyć do swojego rankingu cenne 1000 punktów. To doskonała szansa dla prezentera, który przed końcem roku trafi do francuskiej Top 100. Dziś jest to pewne.

MISTRZOSTWA MIĘDZYREGIONALNE CYRIL-HANOUNA-FRANCJA

Pod koniec finału Międzyregionalnych Mistrzostw Francji 2023 w Konferencji Wschodniej, LObie drużyny zakwalifikowały się do krajowego interklubu 1.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.