Christian Collange, Przewodniczący Komitetu Padel w Lidze Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże i członek Misji Padel FFT wspomina Młodzieżowe Mistrzostwa Francji i dzieli się z nami swoimi wrażeniami przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata.

Rozwój padel dla młodych ludzi

Rozwój padel wśród młodych ludzi wiąże się oczywiście z tworzeniem dla nich konkursów, ośrodków szkoleniowych, poprzez śledzenie i wspieranie naszych najlepszych francuskich i regionalnych... w górę szkoły padel, szkolić naszych instruktorów, oczywiście poprzez TFP, ale także regularnie, szukając informacji wszędzie i ewoluując.

To właśnie dzięki tej masie, tym szkołom, wszędzie, ponieważ dzisiaj musimy połączyć terytorium pod względem liczby torów, będziemy w stanie wykryć i przygotować naszą przyszłość najlepsi gracze i naszych przyszłych pokoleń, nie zapominając szczególnie o rozwoju padel kobiece, młode dziewczyny.

To właśnie jest obecnie wdrażane przez FFT i ligi poprzez inwestycje, wydarzenia takie jak Greenweez Paris Major, które były doskonałą wizytówką, oraz misję padel który przecina Francję, dla rozwoju padel dla młodych ludzi.

Udane Mistrzostwa Francji Juniorów

Pomimo rekordowego upału, był to ogromny sukces. Organizacja par ligowych FFT/PACA działała bardzo dobrze, a opinie z lig były doskonałe. Naprawdę chcę podkreślić wyjątkową mobilizację wolontariuszy, wybranych urzędników, pracowników ligi PACA. Dzięki ponad 20 wolontariuszom każdego dnia mogliśmy zagwarantować sprawny przebieg konkursu.

To przedmiot kolekcjonerski: po raz pierwszy liga (we współpracy z Country Club Padel Aix) zorganizował Mistrzostwa Francji padel. I to jest pierwszy raz, kiedy to wydarzenie było śledzone, filmowane przez cały tydzień przez naszą kochaną Padel Magazine.

W tegorocznej nowej formule Mieszane mecze międzyligowe U14 i Mistrzostwa Francji w parach chłopców i dziewcząt, cały panel najlepszych młodych Francuzów mógł spotkać się na tej pięknej i ciepłej uroczystości padel.

Formuła Mieszane interligi U14 (dwie drużyny chłopców i jedna drużyna dziewcząt) okazał się sukcesem i pozwolił na obecność 13 lig w czwartej edycji.

Luki, które się zamykają

Jeśli chodzi o wyniki, w finale znaleźliśmy dwie ligi, które od kilku lat zapoczątkowały proces rozwoju młodzieży (Paca i Occitanie), z wielka zemsta za Oksytanię który staje się wielkim zwycięzcą.

Ale przede wszystkim widać, że poziom się zaostrza: byliśmy świadkami wspaniałych spotkań, a wiele lig potwierdziło, że ich projekty młodzieżowe zostały potwierdzone i przyniosły owoce, jak Île-de-France, Hauts-de-France, ARA, Normandia… Dla nas , to młodość padel która wygrała, wiedząc, że mogliśmy zobaczyć postępy ponad 30 młodych dziewcząt w wieku poniżej 14 lat, co stanowi ogromny krok naprzód, mając jednocześnie świadomość, że wśród dziewcząt musi być nadal dużo pracy w zakresie wykrywania...

paca liga młodzieżowa fft padel Szkoła Wyższa

W kategorii par U18 poziom był niesamowity. Faworyci zwyciężyli, a my byliśmy świadkami świetnych meczów finałowych, w fantastycznej atmosferze. Okazuje się, że ligi, którym pomaga FFT i Misja Młodzieżowa, rzeczywiście przyłączyły się do projektu, rozwijając szkoły szkoleniowe. padel, niektórzy poprzez wymienianie odniesień padel, tworząc obwody, dni wykrywania, spotkania regionalne itp.

FFT i misja padel proponowanie, w ramach kontynuacji pracy lig, organizacji zjazdów krajowych, krajowych turniejów młodzieżowych z finałem Masters, Mistrzostw Francji itp. Wszystko to wymaga czasu, droga jest długa, ale ścieżka jest jasna!

Zbliżają się Światy

W dniach 13-18 listopada w Paragwaju nadejdzie czas, aby zmierzyć się z tym, co jest dziś najlepsze po tym, jak zajęliśmy czwarte miejsce (dziewczęta) i piąte miejsce (chłopcy) na ostatnich Mistrzostwach Europy w Walencji w zeszłym roku. Nawet jeśli nie mamy historii niektórych krajów dinozaurów, nasze zespoły zrobią wszystko, co w ich mocy. Nasza młodzież zrobiła postęp. Będzie to świetna okazja, aby zmierzyć się z innymi młodymi zawodnikami z całego świata.

Wiemy, że Paragwaj u siebie i aktualny mistrz świata będzie oczywiście jednym z faworytów wraz z Argentyną, nie zapominając o Hiszpanii, aktualnej mistrzyni Europy, która nie mogła uczestniczyć w ostatnich Mistrzostwach Świata. Brazylia jest trochę w tyle, ale z młodymi ludźmi może to pójść bardzo szybko! Francja, Włochy, Szwecja i Portugalia będą luksusowymi outsiderami…

W każdym razie nie możemy się doczekać, aby tam być i zobaczyć ewolucję wszystkich tych krajów, co pozwoli nam zmierzyć się z tym, co najlepsze.

Przypominamy, że koordynatorem francuskiej drużyny młodzieżowej jest Alexia Dechaume. Kapitanami są:

  • Kapitan Yann Auradou
  • Zastępca kapitana Yannick Maurel
  • Kapitan dziewcząt Géraldine Sorel
  • Zastępca kapitana Christian Collange

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !