Christophe Semmartin, trener kilku najlepszych zawodników Francji m.in Thibaud Pech, Benoît Theard, Carla Touly, Charlotte Soubrié, Bastien Blanqué, Kévin Tournemire, Nicolas Trancart, Nada Majdoubi i Louisa André, jest emblematyczną postacią w Tuluzie Padel Klub.

Podczas Interkluby N1 2023Christophe Semmartin podzielił się swoją wizją coachingu.

Znaczenie sesji grupowych

„Każdego dnia jesteśmy wszyscy razem na ziemi i poprawiamy najdrobniejsze szczegóły. Celem jest optymalizacja wyników na weekend. Na przykład, Thibaud [Pech] i Benoît [Theard] są doskonałymi partnerami sparingowymi dla Bastiena, co pomaga ulepszyć ich grę.

„Koncentrujemy się na taktyce, technice, a przede wszystkim na mentalności. Pracujemy nad tym, aby dobrze podejść do meczów, identyfikując i poprawiając powtarzające się błędy.

Różnica między graczami

„Coaching kobiet i mężczyzn charakteryzuje się znaczącymi różnicami. Lubię trenować na wszystkich poziomach, od początkujących po doświadczonych.

W przypadku kobiet konieczne jest bardziej pozytywne podejście, podczas gdy w przypadku mężczyzn można od czasu do czasu zachować się bardziej bezpośrednio. Moim głównym celem jest budowanie ich pewności siebie. W moim wystąpieniu 90% jest pozytywnych, reszta ma na celu zwrócenie uwagi na drobne szczegóły. Najważniejsze, aby na takim turnieju byli dobrze przygotowani mentalnie.

Christophe Semmartin Tuluza Padel Trening klubowy

Całkowita bezstronność

„Kiedy spotykają się dwie drużyny, które trenuję, powstrzymuję się od coachingu. Jestem szczęśliwy, gdy moi zawodnicy rywalizują, oznacza to, że poczynili duże postępy w turnieju.

Sekrety zostania dobrym trenerem?

„Kluczem jest mieć szansę pracy z utalentowanymi i skromnymi graczami. Wszyscy zawodnicy, których trenuję, mają charakter, który mi odpowiada. To mili ludzie, uważni, bez przesadnego ego. Dbają o siebie i współpracują, aby się ulepszyć.

Charlotte Soubrié i rotacje…

„Mam całkiem fajną anegdotę, kiedy znamy dzisiaj poziom Charlotte Soubrié.

Na początku, kiedy weszła do padel, nie chciała słyszeć o rotacjach w padel. Powiedziała, że ​​nigdy by jej się to nie udało. Ostatecznie nigdy wcześniej żaden gracz nie osiągnął rotacji tak szybko. padel. Dowód w trzech kulach, udało jej się osiągnąć pierwszą rotację. A dzisiaj stała się nawet dobrym obrońcą.

Ocena 2023? Ambicje na 2024 rok?

„Wyniki za rok 2023 są bardzo pozytywne. Bastien został mistrzem Francji i uzyskał dobre wyniki. Thibaud i Benoît w końcu osiągnęli poziom gry, który odzwierciedla ich potencjał, po 2-3 latach dobrej gry, bez możliwości utrzymania go przez cały turniej. Charlotte i Carla również zanotowały wyjątkowe występy, pokonując Jessicę Ginier i Lucile Pothier w finale P2000 w Tuluzie i świetnie radząc sobie na mistrzostwach Francji.

Christophe Semmartin Tuluza Padel Trening klubowy

„Celem na rok 2024 jest, aby gracze nadal ciężko pracowali z właściwym nastawieniem na boisku. Nie mam żadnych osobistych celów liczbowych, moim celem jest, aby gracze dobrze się bawili i rozwijali, a potem przyjdą dobre wyniki.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.