Podczas gdy druga edycja Międzynarodowy Puchar Klubowy Padel trwa pełną parą, założyciel konkursu, Claude Baigts, wspomina to szczególne wydarzenie w krajobrazie padel.

Podkreśl amatorską część padel

„Po czterech edycjach Pucharu Klubowego Europy, Padel (2017: Place du Capitole w Tuluzie, 2018: Casa Padel, 2019: Walencja, 2021: Malaga), w latach 2022 i 2023 narodziły się dwie pierwsze edycje Międzynarodowego Pucharu Klubowego. padel.

Promocja padel odbywa się głównie za pośrednictwem klubów, umożliwiając klubom amatorskim rywalizację i zapewniając okno zawodnikom, trenerom i menadżerom klubów. Głównym celem jest podkreślenie amatorskiej części padel, ponieważ często skupiamy się na najlepszych zawodnikach świata. Jednak serce padel mieszka w klubach.”

międzykontynentalny krój padel 2023

Małżeństwo na wysokim poziomie i padel amator

„Liczba uczestników wzrosła z 24 do 16 klubów. Wiele klubów brało udział dwukrotnie, m.in. w Maladze. Kolejnym powodem tej redukcji jest chęć faworyzowania amatorskiej części sportu padel. Niektóre kluby miały zawodników, którzy nie do końca pasowali do istoty i celów tych rozgrywek. Rzeczywiście skomplikowane jest poślubienie wysokiego poziomu i padel amator.

Powitaliśmy jednak nowe kluby, zwłaszcza rumuńskie. Ich liczba wzrosła z 1 do 3 (Timisoara, Bukareszt, Braszów). Zawody mają bardziej międzynarodowy charakter niż kiedykolwiek wcześniej i biorą w nich udział między innymi gracze z Ameryki Południowej reprezentujący akademię Solano (były czołowy zawodnik Argentyny lat 90.). Kolejną doskonałą wiadomością jest lojalność wielu klubów wobec tych rozgrywek.

Mamy również myśl o naszych estońskich przyjaciołach, którzy nie mogli w nim uczestniczyć ze względu na wojnę rosyjsko-ukraińską."

Kluby lubią profesjonalistów

„Kluby doceniają profesjonalne traktowanie, odpowiednie przepisy i bardzo kompetentny zespół sędziów, w szczególności Pierre Lamouré i Conchi Serrano z hiszpańskiej federacji.

Na konferencji prasowej w Maladze wspominaliśmy o zasadzie porozumienia w sprawie pozostania w Maladze, ale rozważane są także inne oferty na 2024 rok. Nic nie zostało jeszcze przesądzone.

Pomysł jest taki, aby w każdym klubie reprezentować jeden kraj, czyli 24 narody z 5 kontynentów. Rozważamy także koncepcję łączącą sport i kulturę, obejmującą obrazy o tematyce padel, rakiety artystyczne zainicjowane przez Chuzpo oraz możliwość wyjścia przez każdego gracza ze swoją karykaturą.

Chcemy także znaleźć sponsorów, którzy pomogą obniżyć koszty klubów.

Jeśli chodzi o format zawodów, możemy rozważyć trzy wydarzenia padel, jak narciarstwo: impreza dla mężczyzn, impreza dla kobiet i impreza mieszana z trzema parami (1 para mężczyzn, 1 para kobiet, 1 para mieszana).”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.