Nie będziemy owijać w bawełnę: tak, to powrót do Decathlon Amsterdam Padel Otwarte jest późno. Ale zrozumcie mnie i bądźcie tolerancyjni: jak ciężko było przetrawić tę eliminację w ćwierćfinale... Nie z WPT (i nawet przez ponad 45 lat!), ale z tego Pucharu Świata w Rugby... u siebie!

Chodźcie, po małej osobistej reklamacji (tak, od czasu do czasu mamy prawo narzekać), wróćmy do naszego Decathlon Amsterdam Padel Otwórz 2023

Punkty turniejowe

Ze strony kobiet wybór był trudny, ale tym razem zaczniemy od punktu pomiędzy Brea/Gonzalez i Ortega/Triay. Przy 5/1 i 15/40 w pierwszym secie po serwisie Martity Ortegi... Pozwolę wam tylko popatrzeć!

Wśród panów jest oczywiście Punkt widzenia Javiego Leala (och, to boli w oczy!), ale moim wyborem tym razem nie jest jeden punkt, ale cały dogrywka półfinału pomiędzy Stupą/Di Nenno i Lebronem/Galanem. Tylko bardzo dobre!

FLOPY

  1. Pękanie Coello i Tapii, wyeliminowany w 16th finał : Nie, nie śnisz!
  2. Diaz i Lamperti odpadli z 1er z kolei: ciężar lat przejął ogromny talent tych dwóch zawodników.
  3. Siostry Alayeto (Las Gemelas Atomikas) wybierają się na krótką wycieczkę, a następnie wychodzą. Zbliża się zapowiadany już przez obu zawodników koniec karier na rok 2023.
  4. Nasi francuscy mężczyźni i kobiety, którzy prawie wszyscy zniknęli z radarów WPT! Czekajac na Premier Padel...

NAJFATALNIEJSZY

  1. Pierwszy półfinał na WPT dla Osoro i Castello (byłego partnera Alix Collombon), którzy w ¼ finału pokonali parę Salazar / Araujo.
  2. Para Tison/Geens, która osiąga 1/8th finał po torze przeszkód z 5 zwycięstwami
  3. Para Sainz / Llaguno, która dotarła do ¼ finału i przegrała 7/6, 6/4 z Bréą / Gonzalezem: co za występ dwóch „starych rąk” toru!
  4. Belluati i Ruiz, którzy przegrali w trzech setach w ćwierćfinale ze Stupą i Di Nenno. Czy to powrót Belluati?

Film z finału

Wśród kobiet są Ari Sanchez i Paula Josemaria z pewnością zakończymy rok na światowym numerze 1 ! To poświęcenie dla tych dwóch graczy, którzy po raz kolejny zdominowali tę finałową rozgrywkę. Pomimo 1er set wygrany w tie-breaku, a następnie w drugim secie zadali 6:0 parze Gonzalez / Brea. Ich dominacja w tym roku jest niekwestionowana na świecie padel ! Gratulacje drogie Panie za ten wyjątkowy sezon!

Wśród panów mamy wrażenie déjà vu: nasze Paquito w ogniu podczas seta obok Chingotto regulowanego jak w zegarku, a następnie fizyczny upadek Andaluzyjczyka, co prowadzi (nie samotnie) po raz kolejny do porażki tej pary (co prawda poprawiającej się) przeciwko Superpibes Stupa i Di Nenno.

Która para zakończy rok na pierwszym miejscu wśród mężczyzn? ?

Być może początek odpowiedzi na Menorca Open odbywający się w dniach 21-29 października.

Laurenta Imberta

Laurent Imbert, alias Coach Zorrus, to prawdziwa francuska legenda Padel. Od swoich początków w latach 90. wie wszystko o ewolucji Padel we Francji i na całym świecie! Prawdziwy koneser, znany i uznawany przez kolegów we Francji i za granicą, podzieli się z nami swoją wiedzą na każdym etapie WPT!