Pospiesz się Miłośnicy, w kierunku Doha w przypadku drugiego etapu toru Premier Padel w 2024!

Trochę to podejrzewaliśmy, ale jednak... dwa turnieje 2024 na torze Premier Padel poza zaskakującymi wynikami na początku sezonu, pytania budzi przede wszystkim postawa niektórych zawodników!

Pomiędzy tymi, którzy sprawiają wrażenie, jakby zmieniali swoje mecze, tymi, którzy są gorącokrwiści, tymi, którzy narażają swoje życie w każdym momencie i tymi, którzy wydają się być na wakacjach, jest wiele do powiedzenia na temat tego turnieju w Doha!

Jak zwykle, "Trener Zorus” oferuje nam swoją analizę turnieju.

Istota turnieju

Kontynuujemy ten sezon, oddając hołd człowiekowi, który jest obecnie z pewnością najlepszy na świecie, panu Agustinowi Tapii, który zachwycili nas tą wolejem w półfinale przeciwko Paquito i Sanyo: „que talento”!

Czerwona kartka

Ach, coś nowego w tym roku! Cześć Juanie Lebronie « Witamy » w nowym dziale piłka trafiła w okolicę głowy Mike'a Yanguasa! Szczerze mówiąc, to jest brzydkie, nie ma nic wspólnego z polem padel i opinii publicznej wcale się to nie podobało. El lobo znów zdobędzie przyjaciół ... No cóż, nie będziemy kłamać, ale nasz przyjaciel Mike Yanguas wciąż jest w grze... Ciąg dalszy nastąpi.

FLOPY

1 – Brea / Gonzalez: porażka w ¼ finału z lekkim wrażeniem opuszczenia w 3 secie, dziwne, dziwne…

2 – Ustero / Alonso: być może oczekujemy zbyt wiele od młodych podopiecznych Pabla Aymy, ale kryje się w nich ogromny potencjał!

3 – No dalej, bluesie: chcemy Cię zobaczyć przy stołach z 64 parami! Wśród mężczyzn nie wygrano ani jednego meczu w kwalifikacjach, jest ciężko.

4 – Bela/Capra: ciężka porażka „mistrza” w 1/8 finału, czy ostatni sezon może okazać się najbardziej „bolesnym” w jego karierze?

NAJFATALNIEJSZY

1 – Yanguas / Garrido solidni w pierwszych 2 turniejach: zamach stanu czy nadzieja na regularne widywanie ich na tym poziomie?

2 – Claudia Fernandez: z pewnością ma bardzo dobre wsparcie, ale ważny finał w wieku 18 lat, można powiedzieć tylko jedno: „szacunek, mademoiselle”!

3 – Salazar / Icardo: pomimo swoich 38 lat „królowa” Alejandra Salazar wciąż istnieje i w tym roku znów będziemy musieli na nią liczyć!

4 – No i oczywiście Coello/Tapia: najrówniej grająca para od początku sezonu w Top 3.

Film z finału

Wśród pań spodziewaliśmy się nowej konfrontacji pomiędzy byłą numerem 1 świata Gemmą Triay i jej nową, bardzo młodą partnerką Claudią Fernandez a obecną numerem 1. Jednak biorąc pod uwagę wynik, nie ma wątpliwości, że ten zespół musiał być podjęty wyzwaniem. Wyniki podobnie jak w przypadku chłopców: niewiele można powiedzieć poza tym, że para Ari Sanchez i Paula Josemaría potwierdza świetny początek sezonu!

Dla mężczyzn, powiemy szczerze, był to bardzo rozczarowujący finał. Z jednej strony dwaj kosmici (Coello i Tapia) miażdżą w tej chwili resztę świata i wszechświat, a z drugiej strony para Yanguas / Garrido podjęła „super tempestad”! Nie jestem pewien, czy można powiedzieć coś więcej na temat tego jednostronnego finału.

No cóż, żegnamy kontynent azjatycki i wyjeżdżamy „pod słońcem Meksyku”

Laurenta Imberta

Laurent Imbert, alias Coach Zorrus, to prawdziwa francuska legenda Padel. Od swoich początków w latach 90. wie wszystko o ewolucji Padel we Francji i na całym świecie! Prawdziwy koneser, znany i uznawany przez swoich rówieśników we Francji i za granicą, będzie dzielił się z nami swoją wiedzą na każdym etapie Premier Padel !