[typ pola = ”informacje”]Nasi przyjacieleAdidas Padel oferują nam techniczne i taktyczne tematy na temat Padel. Regularne referencje dzięki profesjonalnemu zespołowi ADIDAS.[/ box]

Javier Concepción , zawodowy gracz Adidasa Padel omawia następujący temat: jak grać leworęcznym  z punktu widzenia partnera jak przeciwników.

Grałem pod koniec sezonu z García Diestro i Madrid Challenger z moim innym kolegą adidas Alexem Ruizem również.

Pomyślałem więc, że to okazja, by porozmawiać o tych sławnych „leworęcznych”.

Na poziomie amatorskim często boimy się grać przeciwko leworęcznemu, ponieważ nie wiemy, jak nim grać. Ale to w rzeczywistości brak przyzwyczajenia, bo ostatecznie pozostaje graczem jak każdy inny!

Opowiem ci o moim doświadczeniu jako profesjonalnego gracza. Mam nadzieję, że pomoże ci to w przyszłych meczach.

Niektóre utwory do gry dla leworęcznych

Pierwsza obserwacja iz pewnością główna: para złożona z osoby leworęcznej i praworęcznej jest często bardziej agresywna niż para złożona na przykład z dwóch osób praworęcznych. Obaj gracze mogą pełnić funkcję gry do przodu, a zwłaszcza uderzania. Silny cios dwóch partnerów jest więc w środku. A ten punkt może być wadą. Ponieważ jeśli partnerzy nie rozmawiają lub nie rozmawiają ze sobą wystarczająco, może się to skomplikować. Dlatego para mieszana musi zostać zatwierdzona przed rozegraniem słynnego „kto bierze co”.

Oto punkty, które mogą skomplikować sprawę podczas gry leworęczną:

  • lot: charakterystyczną cechą gracza leworęcznego jest jego równoległa woleja, gdy piłka uderza w boczną ścianę po przekątnej, a następnie w tylną ścianę. Dla przeciwnika wszystko jest odwrotne. Dostosowanie się często wymaga czasu.
  • Lstrajk: Uważaj na leworęczny PAR 3!
  • La vibora : efekt piłki, gdy leworęczny wykonuje a vibora różni się od praworęcznej komplikując obronę przeciwnika.

Dlatego gra z Southpaw może przynieść korzyści. Ale para mieszana jest zainteresowana dobrą komunikacją. Do tego stopnia, że ​​para przeciwna może próbować skorzystać z ewentualnej porażki w tym zakresie.

Lob i jego mucha

Kiedy grasz leworęcznym, musisz przed meczem skupić się na dwóch głównych rzeczach: lobie i woleju.

Lob, ponieważ musisz zmienić jego kierunek, oczywiście omijając środek. Będzie wzdłuż linii lub krzyżowca. Ale bez płata w środku.

To samo dla siatkówki, przeciwko południowej łapie, musisz spróbować grać więcej równolegle, a zatem szukać salwy przewrotek. Nie jest to jednak ogólna norma podczas gry w Southpaw, ponieważ dostosowuje się również do cech każdego gracza.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że gra padel z graczem leworęcznym otwiera więcej możliwości, więcej kątów. Jest to szereg zalet, których praworęczny gracz nie może zapewnić, jeśli leworęczny gracz oczywiście wie, jak wykorzystać ten warunek.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.