[typ pola = ”informacje”]Nasi przyjacieleAdidas Padel proponujemy techniczne i taktyczne tematy na Padel. Regularne referencje dzięki jego zespołowi pro ADIDAS.[/ box]

Javier Concepción , zawodowy gracz Adidas Padel zajmuje się następującym tematem: jak grać z południową łapą z punktu widzenia partnera jak przeciwników.

Grałem pod koniec sezonu z García Diestro i Madrid Challenger z moim innym kolegą adidas Alexem Ruizem również.

Pomyślałem więc, że to okazja, by porozmawiać o tych sławnych „leworęcznych”.

Na poziomie amatorskim często boimy się grać przeciwko Southpaw, ponieważ nie wiemy, jak z nimi grać. Ale to właściwie brak nawyku, ponieważ w końcu pozostaje graczem jak inni!

Opowiem ci o moim doświadczeniu jako profesjonalnego gracza. Mam nadzieję, że pomoże ci to w przyszłych meczach.

Niektóre utwory do gry dla leworęcznych

Pierwsze spostrzeżenie, a to z pewnością najważniejsze: para leworęcznych i praworęcznych jest często bardziej agresywna niż na przykład para praworęcznych. Obaj gracze mogą przejąć funkcję gry naprzód, a zwłaszcza rozbicia. Silny cios dwóch partnerów jest zatem w środku. I ten punkt może być błędem. Ponieważ jeśli partnerzy nie będą ze sobą rozmawiać lub będą mieli za mało, może się to skomplikować. Para mieszana musi zostać sprawdzona przed zagraniem ze słynnym „kto bierze co”.

Oto punkty, które mogą komplikować sytuację podczas gry w Southpaw:

  • lotCechą charakterystyczną południowej łapy jest jej lot równoległy, gdy piłka dotyka ściany bocznej po przekątnej, a następnie ściany tylnej. Dla przeciwnika wszystko jest odwrócone. Dostosowanie często wymaga czasu.
  • Lstrajk: Uwaga na leworęczny PAR 3!
  • Wibracja : efekt, jaki otrzymuje piłka, gdy leworęczny wywołuje wibrację, różni się od praworęcznego, co komplikuje obronę przeciwnika.

Dlatego gra z Southpaw może przynieść korzyści. Ale para mieszana jest zainteresowana dobrą komunikacją. Do tego stopnia, że ​​para przeciwna może próbować skorzystać z ewentualnej porażki w tym zakresie.

Lob i jego mucha

Kiedy grasz leworęcznym graczem, musisz wcześniej skoncentrować się na dwóch głównych rzeczach: lob i jego salwa.

Lob, ponieważ musisz zmienić jego kierunek, oczywiście omijając środek. Będzie wzdłuż linii lub krzyżowca. Ale bez płata w środku.

To samo dla siatkówki, przeciwko południowej łapie, musisz spróbować grać więcej równolegle, a zatem szukać salwy przewrotek. Nie jest to jednak ogólna norma podczas gry w Southpaw, ponieważ dostosowuje się również do cech każdego gracza.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że gra w padla z graczem leworęcznym otwiera więcej możliwości, także więcej kątów. Jest to szereg korzyści, których praworęczny gracz nie może dać, jeśli ten leworęczny gracz wie, jak skorzystać z tego warunku.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.