Alaeddine Bourara, specjalista ds. sprzętu w firmie Total Padel, zawiera kompletny przewodnik umożliwiający wszystkim graczom skuteczne przetestowanie rakiety. Niezbędna procedura, która ułatwi Ci wybór, gdy wahasz się pomiędzy kilkoma paluszkami.

Po co testować rakietę?

Każda rakieta ma swoją własną charakterystykę i ważne jest, aby dobrze je zrozumieć, aby uniknąć zakupu modelu nieodpowiedniego dla Twojego stylu gry.

  • Pozwól kształtować : diament, kropla wody lub okrągły. W zależności od kształtu rakieta będzie bardziej zorientowana na atak lub obronę.
  • Waga : ciężki lub lekki. Pala będzie miała szczególną wydajność w zależności od jej wagi.
  • Balans wagi : na główce rakiety, pośrodku lub w rączce, równowaga będzie miała wpływ na kontrolę i zwrotność.
  • Materiały : skład pianki, konstrukcja ramy i pokrycie lica symbolizują tożsamość rakiety i decydują o komforcie gry.

Wszystkie te cechy można zobaczyć dla każdego modelu na stronie opisu rakiety, gdy szukasz go w Internecie. Rozmowa ze specjalistą ds. sprzętu może również dostarczyć więcej szczegółów.

Dobrze podejdź do fazy testowej

Kiedy już podjąłeś decyzję o zmianie rakiety, konieczne jest przetestowanie kilku modeli na raz. Całkowity Padel, który ma najlepszy program testowy w Europie, z łatwością pozwoli Ci wypróbować różne zestawy o podobnych profilach w tym samym czasie, dzięki czemu będziesz mógł dokonać porównań. Całkowity Padel w związku z tym zaleca, aby nie testować więcej niż trzech rakiet równolegle, aby uniknąć zgubienia się.

Przede wszystkim sprawdź rzeczywistą wagę rakiety, ponieważ na każdej palce może występować różnica plus minus dziesięć gramów w stosunku do wagi reklamowanej. Następnie sprawdź rozłożenie ciężaru, umieszczając go np. na siatce, aby znaleźć punkt równowagi.

Testowanie rakiety w grze

Nadszedł czas, aby przetestować swoją rakietę na torze. Aby dobrze zorientować się w profilu palucha, będziesz musiał wypróbować go we wszystkich sytuacjach: od linii bazowej przed i po szkle, w locie, w bandeja/viborai rozbić. Nie wahaj się powtarzać skal we wszystkich fazach gry, aby uzyskać pełny punkt widzenia.

Aby test był optymalny, najlepiej unikać rozgrywania meczu towarzyskiego lub zwykłej rozgrzewki. Idealne wykonanie testu uzyskuje się podczas treningu ukośnego jeden na jednego. W ten sposób będziesz mógł eksplorować wszystkie fazy gry, korzystając z ruchów i wyborów dotyczących strzałów, które znajdziesz w meczu.

Ostatnia rada od Total Padel do wszystkich graczy, którzy będą postępować zgodnie z tą instrukcją: nie spiesz się, graj jak najwięcej i skoncentruj się na swoich uczuciach, unikając przywiązywania zbyt dużej wagi do komentarzy pochodzących z zewnątrz, ponieważ to ty i tylko ty będziesz miał rakietę w ręku koniec!

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!