Na sezon 2013 i sezon 2014 (w toku) wpłynęły dwa wydarzenia:

  • Zawieszenie akredytacji FFP przez Ministerstwo w następstwie różnych postępowań wszczętych przeciwko niemu przez grupę z jej szeregów.
  • Rozpad FIP (International Federation of Padel) podczas mistrzostw świata w CANCUN i utworzenie dwóch bloków (Europa => EUROPEAN PADEL FEDERATION i FIP => Ameryka Południowa, UE, Kanada) w postępowaniach przeciwko sobie (patrz wywiad Ana BASTARECHE ... PADEL magazine).

Przez rok inwentaryzacja we Francji wygląda następująco:

  • FFP skontaktował się z ministerstwem w celu uzyskania akredytacji ministerialnej. Po dwóch spotkaniach (16 April i 9 September 2013) FFP czeka na spotkanie (1), podczas którego padel zostanie powiązany z homologowaną Federacją (tenis FF lub inny, w ramach którego będzie gwarantowana reprezentowanie graczy i klubów FFP).

Ministerstwo wybrało metodę integracji (departament 14, luty 2004 mail), aby ponownie umieścić na siodle PADEL na poziomie krajowym i międzynarodowym (homologacja jest konieczna do uznania przez organy międzynarodowe ... czymkolwiek one są!)

  • W 2014 FFP zapewni harmonogram turnieju, organizację klasyfikacji, kwalifikacje do mistrzostw świata (jeśli zostaną zorganizowane !!), jak tylko problem z akredytacją zostanie rozwiązany, kluby i zawodnicy będą mogli ponownie afiliuj i strzelaj. Dzisiaj każdy gracz ma obowiązek ubezpieczenia swojego ubezpieczenia.

Na koniec dla przypomnienia:

  • FFP na przyszłym zgromadzeniu ogólnym przystąpi do wyboru nowego komitetu sterującego, ponieważ wygasł mandat poprzedniego CD.
  • Następnie przywrócono jej prawa i nowy system zarządzania, FFP (utworzony e 1989 akredytowany od 21 / 08 / 1922 ... !!!) wznowi działalność i ponownie zapewni pomoc i porady wszystkim osobom uprawiającym nasz sport.

Komunikat prasowy Francuskiej Federacji Padel z 24 / 04 / 2014

(1) Spotkanie zaplanowane, gdy tylko powstanie nowy gabinet ministerialny.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.