W tym roku rozpoczynają się nowe zawody drużynowe sponsorowane przez Rafaela Nadala i jego akademię oraz sponsorowane przez Adecco.

Każda drużyna będzie się składać z sześciu zawodników (minimum), którzy rozegrają po trzy mecze w każdym przeciwniku. W każdym turnieju drużyny mają zapewnione rozegranie dwóch meczów. Wydarzenia zostaną podzielone na kilka kategorii, które wykorzystują nazwy palas Babolat :

  • żmija, mężczyzna na wysokim poziomie
  • Veron, średni poziom męski
  • Energia, kobiety wysokiego szczebla
  • szacunek, średni poziom kobiet

Pierwsza edycja będzie składać się z sześciu etapów: Santander (6-9 czerwca), Madryt (28-30 czerwca), Valladolid (5-7 lipca), malaga (12-14 lipca), Alicante (23-25 ​​sierpnia) i Barcelona (data do ustalenia). Trasa Akademii Rafaela Nadala zakończy się w krainach Byka, Manacor, od 8 do 13 października.

Organizatorzy obwodów wyjaśnili, że ich celem było „sprawiają, że wartości, metodologia i DNA akademii są znane w świecie padel amatorsko dzięki innowacyjnemu obwodowi, który jest trwały".

Po dołączeniu do Playtomic, w którą nadal inwestuje były tenisista numer jeden na świecie padel. Jej akademia oferuje już programy szkoleniowe dla młodzieży i dorosłych na dziesięciu torach zewnętrznych i siedmiu krytych kortach w Manacor. Marka była także obecna na Hexagon Cup, gdzie wystąpiła drużyna, którą tworzą m.in. Marta Ortega, Gemma Triay i Alex Ruiz.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!