Damien Bayard przyznaje, że zainspirował się Zapatą podczas gry ze swoim partnerem Jérémym Macchi w jego niesamowitym meczu w 8. rundzie Mistrzostw Francji przeciwko parze Baptiste Moura / Jérémy Garcia.

Jeśli były mistrz tenisa mówi to tonem ironii, z pewnością jest trochę prawdy w drugiej części meczu, kiedy widzieliśmy, jak pokonywał bardzo dużą część kortu, aby zrekompensować niedociągnięcia fizyczne Jérémy’ego, który mimo wszystko bardzo dobrze utrzymał się w meczu.

Prawdopodobnie trochę im zawdzięczamy ten ćwierćfinał. Ponieważ Teo Zapata i Cyril Hanouna są bardzo inteligentni na torze. To nie wszystko, aby móc zająć miejsce na torze, musisz móc pozwolić swojemu partnerowi zająć więcej miejsca, dobrze się ustawić” – mówi Damien.

Skurcze w połowie drugiego seta

W pierwszym secie Bayard/Macchi ma dwie piłki typu double break 5/2. Wreszcie Moura i Garcia wracają do 4, a następnie wygrywają seta 7/5.

W drugim secie przerwa w piątym gemie wystarczyła, aby mistrzowie Grand Est, Damien i Jérémy, wygrali drugiego seta 5/6, pomimo skurczów, na które Jérémy cierpiał w środku tego seta. Trzymają się.

W 3. secie Jérémy i Damien zrobili sobie przerwę w 3. gemie, w którym to momencie Jérémy Macchi po kontrataku zablokował jego lewą nogę. Gra wydaje się już zakończona, gdyż Lorraine ma spore trudności z bieganiem ze względu na skurcze, jednak kontynuuje walkę, podczas gdy Damien zajmuje coraz więcej miejsca na torze, czasem zajmując niemal całe pole, by pomóc swojemu partnerowi.

Dogrywka pod wysokim napięciem

Były 76. francuski tenisista i 800 najlepszych tenisistów na świecie, Damien Bayard, w pewnych momentach uderza piłkę bardzo mocno. Ze względu na zmęczenie i skurcze Jérémy’ego Macchiego, który nadal utrzymuje grę, przełamali się w 6. gemie, a przy sumie 5 mieli break point, którego nie wykorzystali. Pozostali Jérémy (Garcia) i Baptiste walczą o decydujący, pełen napięcia tie-break. Jednak w tym meczu to para Bayard/Macchi osiągnęła bardzo dobry tie-break i wygrała 7/4. Ostateczne zwycięstwo 5/7 6/4 7/6.

Zbliżamy się do ćwierćfinału tych mistrzostw Francji dla drużyny Bayard/Macchi. Będą więc mieli okazję zemścić się za P2000 dwa tygodnie temu (porażka 6/4 6/3) przeciwko faworytom rywalizacji: Bastienowi Blanqué i Thomasowi Leygue.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.