David Matéo ujawnia swoje przemyślenia i aspiracje jako dyrektor sportowy drużyny FIP Rise Bourg-en-Bresse, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 21–25 listopada 2023 r. Po udanych doświadczeniach z FIP Rise Canet-en-Roussillon i FIP Gold Perpignan David z entuzjazmem i ambicją zwraca się ku nowym horyzontom.

Nowe wyzwanie

David nie kryje radości z bycia częścią tej przygody: „Jestem bardzo szczęśliwy, że Alex Picquier zaoferował mi pomoc” – zdradza, podkreślając satysfakcję, że może pracować przy projekcie na taką skalę.

Przygoda trwa

Zdeterminowany, aby wnieść swój wkład, David postrzega ten nowy projekt jako okazję do poszerzenia swoich horyzontów: „Jestem entuzjastycznie nastawiony do pomysłu zrobienia FIP gdzie indziej niż w moim dziale”.

Owocna współpraca

David pochwalił pracę swojego poprzednika, Alexandre’a Picquiera. „Praca wykonana przez Alexa jest ogromna, otoczenie jest świetne, z terenem w centrum wystawowym, kącikiem VIP itp.” – mówi, podziwiając solidny fundament, na którym może budować.

Cele i aspiracje

Nowemu dyrektorowi sportowemu nie brakuje ambicji turniejowych. „Celem jest rozegranie dobrego turnieju w tym roku, a następnie awans w przyszłym roku z nieco większym czasem na przygotowanie się do wszystkiego.” zwierza się David, podkreślając swoje pragnienie ciągłego doskonalenia.

Zadzwoń do graczy

David wyraża chęć, aby najlepsi francuscy gracze wzięli udział w tym FIP: „Chciałbym, aby na ten FIP przyjechali najlepsi francuscy gracze, ale jednocześnie odbywa się wiele turniejów, więc musimy tylko trzymać kciuki” – przyznaje, świadomy konkurencji ze strony innych wydarzeń.

Zjazdy i spotkania

Jest także zachwycony znalezieniem zespołu Padel Mag na miejscu, „to zawsze prawdziwa przyjemność” i jest podekscytowany pomysłem spotkania niektórych aktorów padel osobiście.

Drogi turniej

„Widzę ewolucję padel od wewnątrz, z FFT bliżej niż kiedykolwiek. Za nami także wydział i liga. TO padel ewoluuje szybko, bardzo szybko, dlatego ważne jest, aby nie popełniać błędów.– zwierza się.

Świadomy ciążących na nim obowiązków, podsumowuje: „Uważam, że wsparcie wszystkich dla międzynarodowego wydarzenia dodaje mi otuchy. To niezwykle kosztowny turniej, więc naprawdę nie powinieneś popełnić błędu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.