DORMILONA to rakieta, która istnieje tylko padel. Jest to kwestia tłumienia uderzenia przeciwnika, które uderzyło w tylną ścianę.

Piłka ma spaść tuż za siatką z efektem retro. W przypadku najbardziej udanych strzałów może się zdarzyć, że piłka wypadnie poza boisko z efektem ubocznym lub piłka wróci do swojego obozu z ogromnym efektem retro.

Aby odnieść sukces w tym posunięciu, ważne jest, aby w pełni zrozumieć znaczenie oczekiwania na padel. Następnie musisz być w stanie skierować główkę rakiety w kierunku nieba i wykonać bardzo cięty cios, mocno używając nadgarstka i jednocześnie rzucając ją do przodu. Niektórzy gracze posuwają się nawet tak daleko, że kończą bieg rakiety z sitkiem skierowanym lekko w stronę ich własnego obozu.

Swoją drogą, DORMILONA oznacza po hiszpańsku „Świstak”… Krótko mówiąc, lepiej nadal nazywać to posunięcie DORMILONA; Jest o wiele bardziej elegancko!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.