Podczas gdy Milano jest obecnie rozgrywany Premier Padel P1, ostatni turniej przed WPT Master Final, słyszymy coraz więcej plotek na temat przyszłego sezonu.

Czy pary zostały już zatwierdzone na rok 2024?

Rzeczywiście, jak wiemy, o tej porze roku gracze rozważają opcje na przyszły rok, a niektórzy nawet podjęli już decyzję.

Wydaje się, że tak jest w przypadku Sanyo Gutiérreza i Paquito Navarro, którzy postanowili zreformować stowarzyszenie, które siedem lat temu dobrze funkcjonowało. Trudno sobie wyobrazić, że obaj mężczyźni odnieśliby taki sam sukces, jak podczas pierwszego wspólnego etapu, ale nie to jest tematem dnia…

Podobnie jak potwierdził Fede Chingotto, to koniec jego współpracy z Paquito. Biorąc pod uwagę, że trudno jest widzieć, jak Navarro opuszcza „Super Raton” na rzecz 39-letniego Sanyo, mówimy sobie, że to na poziomie Argentyńczyka zapadła decyzja…

Pareja Paquito Sanyo 2024

Trwa to u Coello/Tapia i Stupaczuka/Di Nenno

Ale skoro miał bardzo interesujący sezon w Paquito, dlaczego Chingotto chciał rozstać się z Andaluzyjczykiem? A raczej dla kogo? Po pierwsze, nie jest to ani Agustin Tapia, ani Franco Stupaczuk. Rzeczywiście pary Coello / Tapia i Stupa / Di Nenno po zdominowaniu sezonu logicznie zdecydowały się na kontynuację w 2024 roku.

Z kim grać z Chingotto?

Najbardziej logiczny wydaje się więc utwór Ale Galan, który pojawia się niemal wszędzie. Rzeczywiście, nawet dzisiaj ilu graczy jest naprawdę lepszych od Navarro na lewej przekątnej? A ponieważ Fede i Paco zdają się bardzo dobrze dogadywać poza boiskiem – w tym dzikie partie muzyczne – powód jest zasadniczo sportowy. Galan w doskonałej formie najwyraźniej wydaje się najlepszą możliwą opcją dla Chingotto. Co więcej, mieszkaniec Olivarrii miał pewne trudności z odpowiedzią na konferencji prasowej, gdy padło nazwisko Madryniańczyka…

Koniec Lebrona/Galana?

W tej grze w muzyczne krzesła rozumiemy, że być może jest to koniec relacji Lebrona i Galana. Czy po bardzo trudnym sezonie i wygaśnięciu plotek o separacji Hiszpanie w końcu zdecydowali się na taki krok?

Sportowo, ten wybór nie byłby tak naprawdę zrozumiały: obaj mężczyźni zdominowali padel świata przez trzy lata, a pod koniec roku pokazali, że gdy są w najlepszej formie, bardzo trudno ich pokonać. Nawet jeśli można powiedzieć, że pary Di Nenno / Stupa i Coello / Tapia zostały nieco przytępione podczas ostatnich turniejów, to wydaje się, że dawne numery 1 zyskały psychologiczną przewagę nad swoimi największymi rywalami, co jest interesujące w 2024 roku…

Lebron Galan uśmiecha się po zwycięstwie w Malmoe 2023

Ale po spędzeniu razem czterech lat obaj przyjaciele z pewnością potrzebują zmiany. Mówimy sobie też, że Galan mógł nie ryzykować i rozpocząć rok ze 100% zawodnikiem, bo jak wiemy, Lebron nie wie jeszcze, gdzie będzie jego przedramię za kilka miesięcy i gdzie będzie miał blok operacyjny. Nie można wykluczyć.

Lebron z Tello?

Jeśli więc założymy, że Galan i Chingotto będą grać razem w przyszłym sezonie, zastanawiamy się teraz, kto będzie dzielić tor z Lebronem. Jak powiedział Alex Ruiz, jakakolwiek decyzja czołowych par zależy od tego, co zrobią „Galantico” i „El Lobo”. Jeśli separacja się potwierdzi, być może Ruiz i Tello również zaprzestaną współpracy.

Choć Tello miał za sobą trudny sezon i wyraźny brak pewności siebie, „El Gato” pozostaje zawodnikiem o ogromnym potencjale i być może częściowo właśnie to przyciąga rodaka z Kadyksu do Argentyńczyka. Wyobraź sobie ofensywną siłę, jaką uwolnią ci dwaj mężczyźni, jeśli uda im się być razem w 100%! Wreszcie Tello milczy, a ponieważ Juan jest dość żywiołowym graczem, być może myśli, że będzie w stanie w pełni przejąć przywództwo nad swoją parą.

Za nami duże zmiany?

Jeśli obecne pogłoski się potwierdzą, na sezon 2024 będziemy mieli zatem pary Coello / Tapia, Di Nenno / Stupa, Galan / Chingotto, Lebron / Tello i Navarro / Sanyo. Za tymi zawodnikami już wiemy, że Bela i Yanguas nie będą Kontynuować. Oczywiście młody talent, podobnie jak wcześniej Tapia i Coello, chciałby stanąć na własnych nogach i połączyć siły z bardziej zdecydowanym i młodszym zawodnikiem. W Top 25 dostępnych jest dla niego kilka opcji, takich jak Momo Gonzalez, Javi Garrido, Coki Nieto, a nawet Alex Arroyo, z którym na początku sezonu stworzył bardzo interesującą parę.

Osierocony z Yanguas, Belasteguin skupiłby się na Lucho Caprze, który zamknąłby swój trzeci i z pewnością ostatni etap z Maxim Sanchezem. Utalentowany leworęczny, pochodzący z Quilmes, potrafił wnieść do 44-letniego zawodnika całą swoją jakość, szczególnie w grze wysokimi piłkami.

Nowa para Bela Capra 2024

W tej chwili nie ma nic oficjalnego, ale wszystkie te tropy wydają się mieć pewne podstawy. Które pary według Ciebie znajdą się w światowej Top 16?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !