W tym miesiącu postanowiłem zagrać w „Game of Differences” i zająć się porównaniem gry kobiet i mężczyzn we Francji w Padel.

W tej ankiecie, gdy mówię o wysokim lub najlepszym poziomie, mam na myśli najlepsze francuskie (tylko). Nie mówię o najlepszym świecie ... przynajmniej jeszcze nie dlatego, że wszystkim życzę, aby włamali się na to twarde medium najwyższego poziomu!

Stworzyłem anonimową ankietę na Facebooku, dostępną dla wszystkich. Zaproponowano dwa pytania (pytanie 2 będzie przedmiotem przyszłego dochodzenia):

- Jakie są różnice między mężczyznami i kobietami w Padel na poziomie technicznym, taktycznym, fizycznym i psychicznym?

Byłem bardzo mile zaskoczony. Jesteś więcej niż 40, aby odpowiedzieć i dziękuję. Dziękujemy za grę i mam nadzieję, że w przyszłości mogę na was liczyć ... w przypadku innych pytań!

Brak debaty na temat fizycznego ...

100% z was uznaje mężczyzn za lepszych w dziedzinie fizycznej. W szczególności pod względem mocy i prędkości wywieranych na ruchy i wykonywane ciosy (nawet przez porównanie szablonów dwóch różnych graczy ...). Niezależnie od poziomu gracza, właściwości fizyczne niezbędne do gry w padla są bardziej rozwinięte u ludzi. Na tym nie ma zbyt dużej rywalizacji.

Oczywiście niektóre kobiety wyróżniają się fizycznie ... zawsze są wyjątki.

... ale debata na temat taktyki!

Jak jeden z was napisał do mnie: Taktyka ma pierwszeństwo przed fizycznym, w wioślarstwie kobiet. Rzeczywiście, 80% z was definiuje kobiecą grę jako bardziej taktyczną, bardziej cierpliwą, z dłuższą wymianą niż mężczyźni. Tworzą one bardziej spektakularną grę, ale mniej przyjemną do oglądania po pewnym czasie.

Myślę, że to właśnie tutaj musisz zrobić niuans i porozmawiać o poziomie praktyki.

Niektórzy wspominali i zgadzam się z nimi, że na „niskim” poziomie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, gra jest bardzo szybka, z dużą ilością szybkich błędów w tym momencie.

Nadal możemy zauważyć różnicę między gatunkami 2. Ogólnie rzecz biorąc, dziewczęta częściej aplikują, odtwarzają „dobry i dobry” gest niż uderzają mocno (nawet jeśli niektóre uderzają zbyt mocno, aby właściwie opanować piłkę). Ale biorąc pod uwagę ich niski poziom obrony po oknach, błędy pojawiają się wystarczająco szybko.

U mężczyzn widzimy więcej dużych ujęć, często bezpośrednio w oknie naprzeciwko ... ale dzięki ich szybkiemu czasowi reakcji i ich zdolności do szybkiego poruszania się często dochodzi do ratowania i wymiany, która może czasem trwać!

Kiedy awansujemy, zauważamy, że często gra jest szybsza w wiosłowaniu kobiet w porównaniu do mężczyzn (wśród najlepszych Francuzów). Dziewczyny trochę lepiej opanowują okna i technikę w siatce, niż na średnim poziomie ... ale ogólnie mężczyźni lepiej bronią się w najlepszych francuskich niż kobiety. Ponownie, dzięki ich właściwościom fizycznym, ale także ich technice bardziej poprawna wśród najlepszych. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsi Francuzi technicznie opanowują różne efekty i strzały - w obronie jak w ataku. Największą różnicę widać we wszystkich uderzeniach nad ramieniem ...

A umysł w tym wszystkim?

Wielki temat, prawda? Skomplikowane, twoje odpowiedzi to pokazują. Trudno z jednej strony nie popaść w stereotypy; z drugiej strony, aby wiedzieć, o czym mówimy, gdy mówimy o cechach umysłowych.

Z kolei postaram się przekazać moją wiedzę o przeżywanych uczuciach, ujawniając wielkie tendencje twoich odpowiedzi i tego, co mogłem zaobserwować na ziemi i poza nią. Zajmę się tylko kilkoma obszarami ... i zbadam później ten ogromny - ale och, tak interesujący - temat.

Ogólnie rzecz biorąc, dajesz kobietom lepszy umysł niż mężczyźni. Pozwól mi wyjaśnić, bez paniki! Większość z was zacytowała silny umysł, mówiąc o kobietach ... ale rzadko mężczyznach o tej ogólnej jakości.

Moim zdaniem przyjmuje się, że kobieta jest silną i odporną istotą. Kiedy chcemy bardziej konkretnie mówić o Padlu, myślę, że musimy rozróżnić niektóre z wielu cech mentalnych.

Powszechnie przyjmuje się również, że mężczyźni mają bardziej ducha rywalizacji niż kobiety. Że są bardziej „łapiącymi”, szczególnie gdy widzimy przeciętnych graczy lub początkujących. Że mają większą pewność niż kobiety, które często mają trudniejsze zarządzanie emocjami, które są bardziej nieśmiałe (cytuję jednego z was, wszystko jest powiedziane dla mnie): kobiety mają „ Mniej konkurencyjny duch, lęk przed śmiesznym wyglądem, wolą nie rejestrować się w turnieju i nie przepadać, jeśli będą musieli stawić czoła rozstawionym, a nawet więcej, jeśli ci rozstawieni mają stronę Facebook najlepszych sportowców lub jeśli Padel Magazine pochwalił to! »

W najlepszym wypadku wszystko to jest zrównoważone. Wszyscy są (lub byli) zawodnikami rakietowymi. Znają konkurencję, jej ograniczenia, wkład. Wszystkie mają świetne cechy mentalne i pewne wady, specyficzne dla każdego gracza.

Dla mnie największą „mentalną” różnicą między grą kobiecą i męską jest znaczenie wyboru partnera. To, co widziałem, żyłem i czuję, to fakt, że u kobiet wybór partnera jest najważniejszy. Musi być zrozumienie, współudział, pewność, że to działa. U mężczyzn jest to mniej ważne. Niektórzy potrafią dobrze grać z partnerem, którego nie lubią bardziej ... lub wcale!

Nikogo to nie zaskoczy: różnice istnieją! Mimo że każda reguła ma swoje wyjątki, tendencje te występują najczęściej.

Wiedza, którą każdy ma o sobie, jest moim zdaniem pierwotna! Poznaj swoje możliwości, motywacje, ograniczenia, obawy itp. Wszystko to we wspomnianych obszarach 4 (techniczne / taktyczne / fizyczne i psychiczne) byłoby już dużym krokiem do przodu, aby być lepszym ... i przynieść jeszcze więcej jego partnerowi.

I zamiast konkurować z drugą płcią, rozwijać i pogłębiać jej specyfikę dla każdego, znajdź swoje miejsce w rozwoju Padela.

Line Meites

Line Meites to jeden z najlepszych francuskich graczy padel. To głos waszego życia Padel Magazine, Ale nie tylko prowadzi także kronikę „The Swiss dochodzenia w sprawie noża”. Co miesiąc wraca do kontrowersji lub tematu bliskiego jej sercu.