LSezon 2023 dobiegł końca i czas zwinąć się pod kocem, z kubkiem gorącej czekolady, i obejrzeć świąteczny film w telewizji. Ten rok będzie bogaty, z wieloma nowościami: pojawieniem się kobiet na Premier Padel, odkupienie World Padel Tour oraz liczne odchodzące na emeryturę legendy sportu: bliźniaki alayeto, Juana Martina Diaza, Pablo Lima, Eli Amatrian… Lista jest wciąż długa.

Kontrowersje związane z usługą

Ten sezon również był pełen wszelkiego rodzaju kontrowersji. Nie zapominamy, co się wydarzyło w Chile, oddzielenie Triay/Salazar co spowoduje rozlanie dużej ilości atramentu, ale przede wszystkim liczne kontrowersje wokół usługi. Federico Chingotto, Alex Ruiz, Franco Stupaczuk...często kontrowersyjnych spraw i rozstrzygnięć arbitrażowych, które popychają niektórzy gracze już tego nie twierdzą.

Przypominamy, usługa należy wykonywać poniżej poziomu bioder. Jeżeli uderzenie rakiety i piłki jest powyżej, uznaje się, że „wina„. Jednak pomiędzy arbitrażem wideo a czasami zbyt elastycznymi decyzjami arbitrażowymi wydaje się, że czasami odrzucono tę zasadę.

Niezbędna rozgrzewka?

Pytanie, które ostatecznie się pojawia, brzmi: czy powinniśmy rozgrzać się do służby, w taki sam sposób jak viboras i bandejas ? W końcu, jak wynika z analizy, serwis stanowi 10% strzałów oddanych w meczu Romain Taupin de Padelonomika. Wydawałoby się niemal oczywiste, że w tym również musisz trenować.

Tym bardziej, że 10 lat temu niejaki Juan-Martin Diaz (numer 1 na świecie przez 13 lat), zawsze potrzebował czasu aby rozgrzać się przy kilku usługach przed rozpoczęciem spotkania…

następnie, czy gracze są w stanie przełamać rutynę? rozgrzewka przed włączeniem usługi? Zobaczymy w przyszłym roku... Ale jeśli Juan-Martin Diaz tego dokonał, to dlaczego nie innym?

A Ty rozgrzewasz się na serwisie przed meczem?

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.