Au 4PADEL bordeaux dla Cupra Padel-Point Tour, Dorian de Meyer przyszedł rozegrać mecz pokazowy i dał nam chwilę na rozmowę o swoim debiucie padelDe la Paryż Poważne kontrowersje i jego historyczne partnerstwo z Thomasem Vanbauce.

Cechy tenisowe, które mu dobrze służą padel

„Dobre rozdanie, krótka gra i przede wszystkim dobra wizja gry, myślę, że to są cechy, które pozwoliły mi osiągnąć poziom, który mam dzisiaj w padel".

Długoletnia współpraca z Thomasem Vanbauce

„W przypadku Thomasa historia jest nieco szalona. Poznaliśmy się na studiach matematycznych. Graliśmy razem w tenisa. Równolegle ze studiami pracowałam w Decathlonie i tuż obok m.in padel róża, Wielka Padel. Zadzwoniłem do Thomasa, żebyśmy mogli spróbować tego sportu. Wciągnęliśmy się od pierwszego meczu i rozpoczęliśmy turnieje. Potem powstał nasz wspólny projekt i jesteśmy tu dzisiaj. Był jednym z moich najlepszych przyjaciół, zanim został moim partnerem.

Przeciwne cechy, siła czy słabość?

„To siła, ale jednocześnie wada, ponieważ ludzie wiedzą, jak z nami grać. Będą mnie często lobować, a Thomas będzie się bronił. Muszę skupić się na ataku, a Thomas na obronie”.

Cechy i wady Thomasa Vanbauce’a

"Jego hit. Kiedy ktoś cię lobuje, nie wiem, jakie to uczucie uderzyć, żeby zakończyć punkt. Zawsze muszę zrobić trzy lub cztery viboras. Jestem graczem, który pracuje nad punktem, a on jest tym, który go kończy.

"Jego wolej z forhendu, kiedy go strzyże, jest naprawdę zabójczy. W narożniku prawego zawodnika bardzo boli. Nie mam takiego, a bardzo chciałbym mieć.

"Jego brak ręki, Ale nie zawsze tak jest. W krótkiej grze, gdy tylko musi mieć małą rękę i przesunąć piłkę między nogami, nie czuje się zbyt komfortowo. Trochę się spieszy, trochę trzyma rękę w zamrażarce. Gdy tylko pojawiają się małe piłki do gry, naprawdę się narzucam i przychodzę mu pomóc.

Jean-Thomas Peyrou: trzeci element układanki

„Jean-Thomas jest wyjątkowy, ponieważ znam go od bardzo długiego czasu. Graliśmy razem w tenisa. To jest kogoś, kto widział, jak dorastam, znał mnie, kiedy miałem 15 lat.

Stopniowo wspinał się na wyższy poziom, zdobywając swoje miejsce w lidze padel Francuski. Kiedy zdecydował się odłożyć karierę na później, zajął się coachingiem i wziął nas pod swoje skrzydła.

Wejdź na listę 200 najlepszych graczy na świecie

„Obecnie jestem na 270. miejscu na świecie, brakuje mi 50 punktów FIP do osiągnięcia celu. A rok 2024, lata 150., byłby Świętym Graalem, do tego trenujemy każdego dnia”.

„We Francji z Thomasem wygraliśmy kilka P1000, mieliśmy dobre wyniki w P2000. Naprawdę dostać się do pierwszej 10-tki taki jest cel i na przykład wyprzedzić Adriena Maigreta… No i oczywiście powołanie do drużyny francuskiej, to byłoby niesamowite”.

Odcinek Paris Major 2023: „głęboka niesprawiedliwość”

„Lubię mieć gotówkę, ludzie mnie z tego znają. Uważam, że to, co się wydarzyło, jest niewątpliwie nadużyciem, o czym poinformowałem i będę to powtarzał tyle razy, ile będzie to konieczne. Naprawdę uważam, że jest to głęboka niesprawiedliwość. Teraz, jak mówi JT: „Nie możemy na to liczyć wild-cards, jest to subiektywne, leży w gestii organizatora turnieju”. Tak już jest, teraz będziemy walczyć, żeby tego nie potrzebować i to będzie nasza największa zemsta.”

Aby obejrzeć cały wywiad z Dorianem:

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.