Dorian Navarro i Hiszpan Roberto Chamizo pokonali Nicolasa Vanlerberghe i Fernando Pereza w Międzynarodowym Turnieju w Madrycie, który odbył się w ten weekend w Indie Padel Klub w Madrycie.

To zwycięstwo w prestiżowym hiszpańskim turnieju następuje po IV miejsce dla Doriana na międzynarodowym turnieju Padel Fotel w Casa Padel pod koniec sierpnia u boku Robina Ammerlaana.

„Myślę, że był to o krok lepszy od wspaniałego turnieju w Paryżu. To wspaniałe zwycięstwo, ponieważ ten turniej jest znacznie trudniejszy niż klasyczne turnieje we Francji. Mieliśmy zawodników z Belgii, Maroka, a nawet Kolumbijczyka” – wyjaśnia Francuz.

Pomimo wysokiego poziomu rywalizacji, para francusko-hiszpańska wyraźnie zdominowała rywalizację. Dowodem jest ich zwycięstwo w ostatnich 9 meczach do 4 z inną parą francusko-hiszpańską, Nicolasem Vanlerberghe i Fernando Perezem.

Dla przypomnienia, jest to pierwsze zwycięstwo Francuza w turnieju międzynarodowym. padel fotel na hiszpańskiej ziemi, „co czyni to zwycięstwo historycznym i wyjątkowym” – podsumowuje Dorian.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.