Jeśli padel jest nieobecny na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024, tory nadal będą pojawiać się w Olympic Aquatic Center w Saint-Denis, miejscu zawodów nurkowych, pływania artystycznego i kwalifikacji do piłki wodnej.

Zlokalizowany w samym sercu ZAC de la Plaine Saulnier, naprzeciwko Stade de France, obiekt o powierzchni 20.000 30 m² i wysokości 2023 metrów ujrzy światło dzienne pod koniec 174,7 roku. A1 i A86 zaspokajają również potrzeby departamentu, który potrzebuje basenów dla swoich mieszkańców (36 basenów dla 1,6 miliona osób w Seine-Saint-Denis).

Po igrzyskach olimpijskich budynek wejdzie zatem w fazę „dziedzictwa”, czyli zostanie otwarty dla ogółu społeczeństwa w lipcu 2025 r. Jednak interesariusze projektu są zaniepokojeni dostępnością i rentownością ratusza w Saint-Denis, który zarezerwował już sześć przyszłe linie wodociągowe za 380.000 XNUMX euro. Aby uniknąć przesadnie wysokich cen, może liczyć na inne atrakcje oferowane przez CAO.

Opinia publiczna będzie mogła odkryć tzw padel wśród innych sportów (stopa 5×5, kosz 3×3, wspinaczka,…) dzięki torom krytym. Mogą nawet skorzystać z restauracji, aquaparku i solarium w ogrodzie. Faza eksploatacji komercyjnej struktury będzie zarządzana przez firmę Récréa przy wsparciu Métropole du Grand Paris.

Więcej informacji na temat przyszłego Olimpijskiego Centrum Wodnego w ten artykuł z Ouest-France.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!