Na północy Francji nie możemy powiedzieć, że padel już założyło gniazdo. Tylko 14 utworów padel jak na całe miasto… to niewiele.

Dziś dwa kluby oferują praktykę padel. Wał, kompleks do badmintona i padel, który proponuje 3 utworów. I UrbanaPadel, która ma dwa centra, w tym jedno otwarte kilka dni temu: MiastoPadel Bondowie, z 4 utworów. Jak również stary kompleks MiastoPadel Lille-Lezennes, z 7 utworów wnętrz.

Il ya 230.000 XNUMX mieszkańców w Lillenie licząc całej okolicy. Oczywiście nie każdy gra padel ale dla metropolii tylko 14 utworów padel, to nie wystarczy.

Grupa 4Padelobecnie nieobecny na tym obszarze, planuje przyjechać i się osiedlić z nie mniej niż 17 utworów, dystrybuowane w dwóch ośrodkach.

Obydwa kluby powinny zostać otwarte do godz Lipiec 2025, więc nadal będziesz musiał uzbroić się w trochę cierpliwości. Kompleks Lille-Seclin będzie miał do tego prawo 8 ląduje oraz kompleks Lille – Villeneuve d’Ascq w będzie miał 9.

Otwarcie tych kompleksów podwoi liczbę utworów dostępne dla mieszkańców Lille w ciągu roku. Ponadto z liczbą projektów padel rozwijający się niemal wszędzie we Francji, nie jesteśmy bezpieczni, jeśli do tego czasu zostaną utworzone inne kluby. Czas nam pokaże!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.