Jeśli spotkania drużynowe w formie mistrzostw, czy to wydziałowych, regionalnych czy krajowych, istnieją już od kilku sezonów, nowinką wprowadzoną przez zespół Esprit są turnieje drużynowe odbywające się w ciągu jednego dnia Padel, zawsze w czołówce pod względem innowacji. Wiadomość ta została potwierdzona przez jej ligę nadzorczą, bardziej niż kiedykolwiek wspierającą i proaktywną w sprawach padel.

Zwięzły, intensywny i stymulujący format

Każda drużyna musi składać się z pięciu zawodników. Ani jednego więcej, ani jednego mniej!
Pierwsze dwa mecze rozgrywane są w formacie C2 (9 meczów bez reklam), a w przypadku remisu między drużynami rozstrzyga super tie-break z obowiązkiem sprowadzenia piątego zawodnika, który nie wziąć udział w obu pierwszych meczach. Sumienie, emocje i napięcie gwarantowane!

Esprit Padel Turniej drużynowy Lyonu 2

Dominujący i nadzorowany aspekt taktyczny

Jak widać powyżej, wybór piątego zawodnika, który trzeba zakomunikować sędziemu przed rozpoczęciem pierwszego meczu, okazuje się decydujący. Nie wspominając już o tym, że gracz numer 5 musi koniecznie różnić się w zależności od spotkania. Każdy wybór ma wpływ na nadchodzące spotkanie, ale także na kolejne!

Najlepszy zawodnik w rankingu drużynowym musi wziąć udział w pierwszym meczu lub musi zostać wyznaczony na piątego zawodnika. W takim przypadku numer dwa będzie musiał wziąć udział w pierwszej części.

Esprit Padel Turniej drużynowy Lyonu 3

Sojusz pomiędzy siłą międzyklubów tenisowych a towarzyskością padel

Żadnych ograniczeń licencyjnych ani członkostwa klubowego, wystarczy zebrać pięciu przyjaciół, współpracowników lub inne osoby. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś założył drużynę w 100% ze swojego klubu! Wielką zaletą tej formuły jest to, że umożliwia ona przeprowadzenie całego konkursu w jednym miejscu i wyłonienie zwycięzcy w ciągu jednego dnia, a nie kilku weekendów.

Dwa – a w razie potrzeby trzy – mecze następują jeden po drugim, co pozwala na otrzymanie coachingu i zachęty od całego zespołu na każdym spotkaniu.

Dwie próby, dwa sukcesy

W ostatnią niedzielę w Esprit Padel W związku z tym odbył się drugi zatwierdzony w sezonie turniej drużynowy P250. Po pierwszej udanej próbie „laboratoryjnej” w lutym z udziałem 12 zespołów, tym razem jest ich 16 Zespoły którzy pospieszyli na stronę rejestracyjną, aby wypełnić turniej w niecałe 48 godzin. Na liście oczekujących nadal znajdowały się trzy drużyny.

Intensywność i serdeczność po raz kolejny były kluczowymi słowami tego dnia. Po wybraniu nazwy drużyny przez jej członków („Lyons de Vichy”, „Team Rocket”, „Los Brignairos” itp.) lub automatycznie przypisanej przez sędziego w zależności od okoliczności („Bière et Paix”, „ Awaria poduszki » …) i losowanie o 08:45, czas na zawody!

I dopiero około 18:30, po kilku świetnych tie-breakach typu „mouillette”, poznaliśmy zwycięzców!
Zwycięstwo „Yuzu” w finale z „Surcotés”, „Bière et Paix” zajęcie trzeciego miejsca po tym, jak każdy członek drużyny w pełni uzasadnił swoje członkostwo w drużynie….

Esprit Padel Tabela turniejowa drużyny Lyon

Kombinacja wygrana/wygrana

W zgodnej opinii wszystkich uczestników, ten dzień jest zdecydowanie najbardziej przyjacielskim i stymulującym dniem, w jakim brali udział w ostatnim czasie w zawodach padel. Na kolejny turniej drużynowy, którego termin nie został jeszcze ustalony, wszyscy już proszą!

Po stronie klubu widok tak wielu graczy chętnych do udziału, serdeczność jak nigdy dotąd, zawody tak wysokiej jakości, jak intensywne, połączone z okrzykami zachęty ze strony 80 graczy obecnych od rana do wieczora, to sukces i satysfakcja wykraczająca poza zwykłe aspekt ekonomiczny, który jest również zadowalający (opłaty rejestracyjne wynosiły tylko 18 euro za gracza).

Ostatnie słowo dla graczy

Na zakończenie kilka cytatów uczestników:

  • « Klasyczne turnieje mnie nudzą, pomysł podzielenia się tym z czwórką znajomych od razu przypadł mi do gustu » Bertanda B.
  • « Format jest świetny: taktyka, intensywność, czas gry… » Sebastian A.
  • « Następnym razem, gdy będę na piątym, nie mogę już tego znieść ! » cała drużyna Pula Pula przed 4. meczem.
  • « Pffff, zmoczyłem się w super krawacie… » Pierre K, Alexandre S. i wielu innych…
  • « Co za radość widzieć tak wielu graczy włączających się do gry, dobrze się bawiących, dobrze się bawiących i proszących o więcej! Dziękuję wszystkim ! » Jérôme Bécasset.
Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.