Na początku popołudnia o World Padel Tour oficjalnie ogłoszono, że Fede Chingotto nie weźmie udziału w szwedzkiej części turnieju World Padel Tour, ze względu na problemy zdrowotne.

Nieobecność Argentyńczyka w WPT Malmö Padel Open 2023 prowadzi zatem do wycofania się jego partnera, Paquito Navarro, który dzięki temu będzie mógł skorzystać z odrobiny odpoczynku przed kolejnymi zawodami, zaplanowanymi szczególnie w Mediolanie (Premier Padel) i Barcelona (Master Final WPT).

Zwykle niechętny do wycofywania się, Fede został zmuszony do wycofania się z powodu kontuzji, której charakteru nie chciał w tej chwili szczegółowo zdradzać.

Jest to zatem czwarte rozstawienie, które znika z tej tabeli i w związku z tym opuści przedostatni turniej sezonu zasadniczego World Padel Tour.

Tabela otwiera się szczególnie dla Miguela Beníteza i José Rico, którzy w związku z tym zmierzą się z „Lucky Losers” z poprzednich rund.

Dziś wieczorem dał Fede Chingotto więcej szczegółów o jego stracie i kontuzji:

„Mój obecny stan ducha można podsumować tym zdjęciem (zdjęcie na górze artykułu). Jak już wiecie, nie będę mogła uczestniczyć w World Padel Tour z Malmö. Nadszedł czas, aby dobrze się zachować i jak najszybciej wrócić na najwyższy poziom na kortach.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.